Baltie tetovējumi
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Baltie tetovējumi: atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

Baltos tetovējumus izpilda tikai vienā krāsā, atšķirībā no tradicionālajiem ķermeņa mākslas darbiem, kas parasti tiek izpildīti ar melnu kontūru, aizpildot ar vairākām krāsām vai gradientiem.


Parasti tie ir ļoti delikāti un uzmanīgi, veidoti pateicoties smalkām līnijām un vilcieniem, lai gan dažreiz ir sastopama arī ēnošana ar baltu krāsu.

Parasti, balti tetovējumi ir ievērojami sarežģītāk izpildāmi, nekā klasiskie. Tiem ir nepieciešams ārkārtīgi pieredzējis mākslinieks, kas strādā šajā virzienā. Bet, pirms jūs nolemsiet doties uz salonu, piedāvājam iepazīties ar atbildēm uz biežāk izplatītajiem jautājumiem saistībā ar baltajiem tetovējumiem un vairākām interesantām to skiču idejām.

Baltie tetovējumi

Cik ilgmūžīgi ir baltie tetovējumi

Salīdzinājumā ar klasisko ķermeņa mākslu, baltie tetovējumi var zaudēt krāsu un izbalēt nedaudz ātrāk.


Tas ir saistīts ar to, ka gaišāki pigmenti sāk balēt agrāk par tumšiem, bet baltā krāsa, savukārt, ir gaišākā no visām pieejamajām krāsām. Ņemot to vērā, ir pasākumi, kas palīdzēs saglabāt šādus tetovējumus iespējami ilgāk:

  • Izvēlieties tikai pieredzējušus māksliniekus, kuriem ir pieredze balto tetovējumu uzklāšanā.
  • Rūpīgi kopiet bojāto zonu dzīšanas procesa laikā. Uzmanīgi sekojiet jūsu meistara instrukcijām un padomiem.
  • Sekojiet tam, lai jaunais attēls vienmēr tiktu labi mitrināts.
  • Pasargājiet tetovējumu no tiešiem saules stariem. Paslēpiet to zem apģērba vai aksesuāriem vai izmantojiet saules aizsargkrēmu ar vismaz SPF 50 lielu aizsardzības pakāpi.
Baltie tetovējumi
Baltie tetovējumi

Vai baltajiem tetovējumiem vienmēr ir reljefa efekts

Ja uzmanīgi aplūko fotogrāfijas ar baltiem tetovējumiem, var pamanīt, ka āda ap tiem ir nedaudz piepacelta.


Taču šāds reljefs ir raksturīgs visiem ķermeņa mākslas veidiem, neatkarīgi no izmantotā pigmenta krāsas. Tas ir saistīts ar to, ka attēli uz ķermeņa veido plānu rētaudu slāni, kas dažiem cilvēkiem izskatās izteiksmīgāk, kā citiem. Lai gan tetovējumiem ar baltu tinti parasti nav lielāks reljefs, kā citām krāsām, ieraudzīt šo rētaudu slāni uz balta fona ir vienkāršāk. Dažiem cilvēkiem balto tetovējumu reljefs šķiet pievilcīgs, citi to uzskata par mīnusu.

Baltie tetovējumi

Kāda loma ir ādas tonim

Ādas tonim ir svarīga loma praktiski jebkurā ķermeņa mākslas darbā.


Galu galā, āda ir sākuma audekls, kas veido fonu visam darbam. Taču nekur tas nav tik acīmredzami, kā ar baltajiem tetovējumiem. Ārkārtīgi gaiša un pat bāla āda var izraisīt nopietnus sarežģījumus darbā ar balto tinti, kaut gan viss ir reāli, ja strādā pieredzējis meistars. Taču šādā gadījumā nāksies īpaši rūpīgi un atbildīgi aizsargāt savu tetovējumu no saules stariem, jo gaiša āda vieglāk apdeg. No citas puses, tumsēja āda otrādi labi saskan ar baltu tetovējumu. Tas ir skaidrojams ar to, ka tumši toņi nodrošina lielāku kontrastu.

Tajā pašā laikā cilvēki ar nevienmērīgu ādas toni, piemēram, ar lielu vasaras raibumu skaitu, nav labākie kandidāti šādam ķermeņa mākslas veidam. Tas ir saistīts ar to, ka baltiem tetovējumiem ir nepieciešami vienmērīga toņa pamats, savādāk tie būs pilnībā nepamanāmi.

Baltie tetovējumi
Baltie tetovējumi
Kāpēc daži baltie tetovējumi spīd tumsā

Eksistē kļūdains uzskats, ka visi tetovējumi, kas tiek izpildīti ar balto krāsu, spīd tumsā vai ultravioletajos staros.


Patiesībā, pigments pats par sevi to nedara. Lai jūsu tetovējums starotu zem šādas gaismas, baltajai tintei jāpievieno speciāls fluorescentais pigments. Tas var radīt pietiekami iespaidīgu efektu. Taču patiesībā nav veikts pietiekami liels pētījumu skaits, lai noteiktu šādas tintes iespējamo kaitējumu. Tāpēc ir pietiekami liels risks, ka var rasties alerģiska ķermeņa reakcija uz fluorescentajiem komponentiem. Cilvēkiem ar jūtīgu ādu jābūt īpaši piesardzīgiem.

Baltie tetovējumi
Izplatīti tetovējumu varianti

Populārākās idejas balto tetovējumu uzklāšanai ir sekojošas:

  • Botāniski motīvi un ziedi – nemainīga klasika, kas izskatās vēl delikātāk baltā krāsā. Tos var izvietot jebkurā vietā, pat redzamās zonās, jo šādu pigmentu ir sarežģīti pamanīt uzreiz.
  • Sākot ar taureņiem, beidzot ar tīģeriem un pūķiem – dzīvnieki vienmēr ir laba ideja, tajā skaitā arī baltajiem tetovējumiem.
  • Neliela, trausla spalva, kas var simbolizēt dievišķo, aizsardzību, brīvību, vieglumu, lidojuma sajūtu vai pat zaudējumu.
Baltie tetovējumi
Baltie tetovējumi
Secinājums

Kopumā, baltajiem tetovējumiem ir daudz potenciālu trūkumu, taču tie var būt satriecoši, ja tos uztaisa pareizi.


To ietekmē divi svarīgākie faktori – rūpīga tetovēšanas meistara izvēle un gatavība pielikt pūles, lai pareizi koptu savu jauno modifikāciju.

Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Rakstu ir veidojuši žurnālisti un tam ir informatīvs raksturs. Ja Jūs esat atraduši kļūdu vai nepiekrītat saturam, lūdzu, paziņojiet mums contentvean@gmail.com.
SAZINĀTIES AR MUMS