Uzacs pīrsings: caurduršanas īpatnības un kopšana - VeAn Tattoo
Uzacs pīrsings
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Uzacs pīrsings: caurduršanas
īpatnības un kopšana

Uzacs pīrsings ir viens no populārākajiem ķermeņa mākslas variantiem.

Dūriens uzacs loka apvidū izskatās drosmīgi un stilīgi, padara seju izteiksmīgu un atmiņā paliekošu. Viens no dūriena plusiem – iespēja eksperimentēt ar dažādiem rotājumiem un radīt neatkārtojamus tēlus. Slaveni aktieri un mūziķi – Skārleta Johansone, Fērdžija, Steisija, Emma Votsone, Zeins Maliks, Kara Deleviņa ir izrotājuši uzacis ar asimetriskām tapām, stieņiem un gredzeniem.

Uzacs pīrsings
Uzacs pīrsings
Uzacs pīrsings

Uzacs pīrsinga veidi

Vertikāla uzacs caurduršana ir izplatītākais variants.

Atvērumu izpilda virzienā no augšas uz leju. Rotājuma serde iziet zem uzacs. Rotājuma malas ir redzamas virs un zem uzacs loka. Klasiskais horizontālais uzacu pīrsings atrodas nedaudz augstāk vai zemāk par uzacu loka līmeni, tuvāk ārējai malai. Horizontālajam dūrienam izmanto rotājumus hanteļu formā vai mikrodermalus. Horizontālais pīrsings ir sastopams retāk, nekā vertikālais, kas saistīts ar izpildījuma sarežģītību. Citi veidi:

 1. Antiuzacs.
  1. Caurums atrodas zemāk par uzacs un acs līmeni. Kā rotājumu izvēlas izliektu stieni var mikrodermalus.
 2. Diagonālā caurduršana.
  1. Vertikālā dūriena veids.
 3. Bridge.
  1. Atvērums starp uzacu lokiem. Dūriens var būt horizontāls un vertikāls. Rotājumu – mini banāni, mikrodermali, gredzeni.Dūriens uzacu loka apvidū var būt viens vai vairāki. Izvēle ir atkarīga no anatomiskajām īpatnībām un klienta vēlmēm. Uzacu pīrsingu nav ieteicams taisīt cilvēkiem ar plānu ādu.

Uzacs pīrsings

Kā notiek procedūra

Procedūras veikšanai jāizvēlas pieredzējis pīrseris.

Nepareiza caurduršana var izraisīt trīszaru nerva bojājumus ar sekojošu neiralģijas un neiropātijas attīstīšanos. “VeAn” salona meistari stingri ievēro sanitārās prasības un medicīnas protokolus. Pīrseris strādā vienreizējos cimdos. Dūriena vieta tiek apstrādāta ar dezinficējošu sastāvu.

Ar speciāla marķiera vai flomāstera palīdzību tiek veiktas atzīmes. Šajā posmā klients var ieviest izmaiņas. Ja klientu apmierina rotājuma izvietojums, meistars fiksē daļu uzacs ar speciālām spailēm un veic caurduršanu. Spailes aptver pietiekami daudz ādas, lai veiktu dziļu caurduršanu. Iegūtajā atvērumā ievieto sterilu rotājumu.

Vairākums cilvēku raksturo sāpju sajūtas kā mērenas. Sāpju līmenis ir atkarīgs no individuālā jūtīguma un uzņēmīguma. Sāpes un diskomforts būtiski mazinās 1-3 minūšu laikā pēc caurduršanas.

7-10 dienu laikā pēc procedūras iedarbības vietā var būt apsārtums, tūska un sāpīgums. Tā ir normāla organisma reakcija uz ādas seguma bojājumu.

Uzacs pīrsings
Uzacs pīrsings

Uzacu pīrsinga kopšana

Pilnīgai dūriena sadzīšanai nepieciešami aptuveni 3-6 mēneši.

Rādītājs ir individuāls, tas ir atkarīgs no kopšanas kvalitātes un organisma individuālajām īpatnībām. Pareiza uzacu pīrsinga kopšana novērsīs sarežģījumu attīstīšanos un paātrinās audu dzīšanas procesu. “VeAn” salonā jūs saņemsiet sīku instrukciju, kā kopt dūriena vietu. Svarīgākie noteikumi:

 • Nepieļaut ūdens iekļūšanu brūcē pirmo 3 dienu laikā.
 • Regulāri attīrīt atvērumu un rotu ar antiseptiskiem šķīdumiem. Attīrīšanai parasti izmanto samērcētu šķīdumā vates disku vai vates kociņu.
 • Nosusināt apstrādes vietu ar papīra dvieli.
 • Nepieskarties pīrsingam ar rokām.
 • Izvairīties no rotājuma kontakta ar apģērba priekšmetiem un aksesuāriem, piemēram, galvassegām un brillēm.
 • Nepieļaut mazgāšanas un kosmētisko līdzekļu iekļūšanu brūcē, ieskaitot ziepes, dušas želeju, losjonu, krēmu un tonālo bāzi.Nevajadzētu noņemt vai patstāvīgi mainīt rotājumu līdz pilnīgai brūces sadzīšanai. Simptomi, kas liecina par iekaisuma procesa attīstību – spēcīgs apsārtums, intensīvas sāpes un mīksto audu tūska, ķermeņa temperatūras rādītāju celšanās. Ja rodas inficēšanās pazīmes, nekavējoties jāvēršas pie meistara vai ārsta.

Papildus infekcijai, biežāk nekā citos pīrsinga veidos, ir sastopama rotas atgrūšana vai migrācija. Pirmajā gadījumā runa ir par svešķermeņa izgrūšanu. Migrācijas laikā notiek neplānota rotaslietas novirze. Nepareiza stieņa stāvokļa pazīmju parādīšanās ir iemesls lai vērstos pie pīrsera. Atgrūšanas vai migrācijas risks paaugstinās ilgas rētas dzīšanas gadījumā.

Uzacs pīrsings
Rotājumu veidi

Uzacu pīrsingam ir piemēroti daudzi rotājumi.

Vēlams būtu izmantot nagliņas, gredznus, taisnus un apaļus stieņus, labretes, mini banānus, pakavus. Jāizvēlas rotājumi no sudraba un zelta, platīna, teflona, medicīniskā tērauda un titāna. Hipoalerģiski metāli atšķiras ar bioloģisko savietojamību, kas pazemina alerģiskās reakcijas vai atgrūšanas risku. Pieredzējuši meistari kā pirmo rotājumu iesaka izvēlēties titāna izstrādājumus.

Izliekts stienis ir viens no populārākajiem sākuma variantiem. Pēc pilnīgas sadzīšanas var nomainīt stieni pret gredzenu. Svarīgākie kritēriji rotu izvēlē ir serdes diametrs un izmērs. Parasti izmanto 16G kalibra stieņus ar diametru 1.2mm. Uzacs rotāšanai nav piemēroti pārāk masīvi un smagi rotājumi.

Uzacs pīrsings
Uzacs pīrsings
Uzacs pīrsings
Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.