Tragus pīrsings: caurduršanas īpatnības, rotas un kopšana - VeAn Tattoo
Tragus pīrsings
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Tragus pīrsings: caurduršanas
īpatnības, rotas un kopšana

Tragus pīrsings ir neliela auss skrimšļa, ko sauc par pauguru (tragus) un atrodas virs dzirdes kanāla.

Atvērums iziet caur maziņu skrimsli trīsstūra formā. Tas ir viens no populārākajiem ķermeņa mākslas variantiem, kas saistīts ar nepamanāmu izvietojumu. Tragusa pīrsingu var nēsāt arī tad, ja darbā ir stingrs apģērba stils.

Eleganto rotājumu ir izvēlējušās vairākas slavenības, tajā skaitā Skārleta Johansone un Rianna, Hloja Moreca un Zoī Kravica, Lūsija Heila, Keilānija un Vilova Smita. Tragus pīrsinga universālums ir tajā, ka iespējams nēsāt dažādus rotājumus, sākot ar lakoniskiem zelta gredzeniem, beidzot ar iespaidīgiem auskariem ar dārgakmeņiem.

Tragus pīrsings
Tragus pīrsings
Tragus pīrsings

Īpatnības un veidi

Auss paugura pīrsings var būt vertikāls un horizontāls.

Pirmajā gadījumā adata virzās no augšas uz leju, caurdurot tragus gareniski, otrajā – adata tiek izvietota perpendikulāri skrimšļa virsmai. Vertikālas caurduršanas priekšrocība ir tajā, ka var izmantot vairāk rotājumu veidu. Atvērums var tikt izvietots skrimšļa vidū vai novirzīties mazliet augšup vai lejup. Alternatīvs variants – divkārša tragus caurduršana. Divi caurumi paredzēti divu dažādu rotājumu nēsāšanai.

Daži meistari praktizē virspusēju auss paugura caurduršanu, kad skrimšļa vietā tiek caurdurta tikai āda. Šajā gadījumā auskara daļa vienmēr atrodas zem ādas seguma. Dūriena priekšrocība – ātra dzīšana, trūkums – lielāka varbūtība, ka tiks atgrūsts svešķermenis, kas izvietots zem ādas.

Tragus pīrsings
Tragus pīrsings

Procedūras kārtība

Lai izvairītos no nepatīkamām sekām, labāk griezties pie pieredzējuša meistara.

Nepareizi veikta caurduršana var kļūt par iemeslu nervu galu bojājumiem, var izraisīt sejas asimetriju vai dzirdes traucējumus.

Izpildot tragus caurduršanu, “VeAn” salona meistari ievēro sanitāros noteikumus un medicīnas protokolus. Pirms procedūras pīrseris apstrādā iedarbības vietu ar dezinficējošu sastāvu. Tad iezīmē duršanas vietu. Meistars izveido atvērumu ar sterilu adatu un uzreiz ievieto rotājumu. Parasti izmanto 16.kalibra adatu ar 1.2mm diametru.

Tragus caurduršanu atšķir mērens sāpīgums. Sāpju līmenis ir atkarīgs no cilvēka individuālā jūtīguma. Pēc profesionāļu domām, sāpes vairāk rodas, tāpēc ka rodas spiediens uz dzirdes kanālu, nevis paša dūriena dēļ. Intensīvām sāpju sajūtām ir īslaicīgs raksturs, parasti sāpes būtiski samazinās pēc 3-5 minūtēm.

Tragus pīrsings
Tragus pīrsings
Tragus pīrsings

Dzīšanas periods un kopšana

Skrimšļi pēc caurduršanas dzīst ilgāk, nekā mīkstie audi.

Tragus pīrsinga dzīšanas periods sastāda aptuveni 6-12 mēnešus. Profesionāļi iesaka nēsāt vienu rotājumu, nenoņemot, 1 gada garumā, lai izvairītos no rētas virsmas traumēšanas un sarežģījumu attīstīšanās.

Dažas pirmās nedēļas ir normāli just diskomfortu un mērenas sāpes. Šādas izpausmes ir dabiska organisma reakcija uz traumu. Nereti vairāku nedēļu garumā ir vērojama neliela audu tūska. Pareiza kopšana paātrina brūces dzīšanas procesu un novērš sarežģījumu attīstīšanos. Svarīgākie kopšanas noteikumi:

  • Katru dienu attīrīt dūriena vietu un rotājumu, izmantojot dezinficējošos sastāvus.
  • Izvairīties no pīrsinga kontakta ar rokām, drēbēm, spilvenu un citiem priekšmetiem.
  • Neļaut, lai iedarbības vietai piekļūtu mitrums, mazgāšanas un kosmētiskie līdzekļi.
  • Nenēsāt austiņas un šauras cepures, kas saspiež pīrsingu.
  • Negrozīt un neraustīt auskaru.
  • Mazāk runāt pa mobilo tālruni. Pieliekot ierīci pie auss, var inficēt atklātu brūci.



Regulāri jāmaina gultasveļa un jānovērš matu apgriešanos ap auskaru. Jāguļ uz sāna, pretējā auskara izvietojuma vietai, lai mazinātu traumatiska bojājuma varbūtību miega laikā. “VeAn” salonā jūs saņemsiet sīku instrukciju par dūriena kopšanas noteikumiem. Pie mums var nopirkt profesionālus kopšanas līdzekļus.

Ja rodas inficēšanās simptomi – izteikts apsārtums, tūska, spēcīgas sāpes, paaugstināta ķermeņa temperatūra, jāvēršas pie meistara vai ārsta.

Tragus pīrsings
Tragus pīrsings
Rotājumu veidi

Kvalitatīvus rotājumus tragus pīrsingam izgatavo no nerūsējoša, medicīniskā tērauda, sudraba un zelta, teflona un titāna.

Pieredzējuši meistari kā pirmo rotājumu iesaka izmantot izstrādājumus no titāna. Tas minimizē sarežģījumu risku.

Parasti tie ir auskari-nagliņas un gredzeni, kas atšķiras ar izmēriem un dekoru. Gredzenu diametrs parasti sastāda 6-8mm. Tragus pīrsingam ir piemēroti nedalīti un atvērti gredzeni bez aizdares. Iespaidīgi izskatās gredzeni ar dažādiem piekariņiem.

Lai labāk saglabātu rotājuma novietojumu, labāk izmantot pusgredzenus pakava izskatā, kuru malās ir fiksējošas bumbiņas. Alternatīvs rotājuma variants – mikrobanāni, kas izskatās kā neliela izmēra izliekti stieņi ar fiksējošām bumbiņām malās.

Tragus pīrsings ir piemērots jebkura vecuma un dzimuma cilvēkiem. Dūriens izskatās moderni, pēc pilnīgas sadzīšanas neizraisa diskomfortu, kardināli neietekmē ārējo izskatu. Cita priekšrocība – praktiski nav asiņošanas procedūras laikā un pēc procedūras.

Tragus pīrsings
Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.