Septum pīrsings: caurduršanas īpatnības, rotas un kopšana - VeAn Tattoo
Septum pīrsings
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Septum pīrsings: caurduršanas
īpatnības, rotas un kopšana

Septum pīrsings ir atvērums deguna starpsienā.

Šo ķermeņa mākslas veidu nevar nosaukt par jaunu tendenci. Starpsienas caurduršanas vēsture ir vairāk kā 4 tūkstošus gadu sena un ir sākusies Tuvajos Austrumos. Indijā meitenes, kas precējās, nēsāja septum, lai izceltu skaistumu un jauno ģimenes statusu.

Daudzas Amerikas un Āfrikas tautas kopš seniem laikiem izvēlējās šādu sejas rotāšanas veidu. Indiāņi maija, acteki, inki nēsāja deguna starpsienā zelta gredzenus reliģisku rituālu rīkošanas laikā.

Klusā okeāna dienvidu salu iedzīvotāji caurdūra degunus un nēsāja starpsienā dekorētus ar dārgakmeņiem dzīvnieku kaulus un ilkņus. Rotājums liecināja par karotāju drosmi un uzvarām.

Rietumu kultūrā septum pīrsings parādījās pagājušā gadsimta 70.gados, bija saistīts ar bohēmu, hippijiem un pankiem. Mūsdienās šis dūriens vēl joprojām ir populārs, par ko liecina zvaigžņu izvēle. Septum pīrsingu ir izvēlējušās slavenības Skārleta Johansone, Rihanna, Džesika Bīla, Zoī Kravica.

Septum pīrsings

Kas ir septum pīrsings

Starpsienas pīrsings iet cauri skrimslim, kas sadala nāsis.

Viens no dūriena plusiem – liela dažādu rotājumu izvēle, kas ļauj katru dienu eksperimentēt un veidot modernus tēlus.

Procedūras kārtība“VeAn” salonā starpsienas caurduršanu veic saskaņā ar medicīnas standartiem. Sākumā meistars apstrādā virsmu ar dezinficējošu sastāvu. Pēc tam seko atzīmes un caurduršana. Sāpes procedūras laikā ir mēreni intensīvas. Sāpīgas sajūtas parasti ir īslaicīgas, mazinās 1-3 minūšu laikā.

Septum pīrsings
Septum pīrsings

Septum pīrsinga kopšana

Pareiza kopšana nodrošina ātru dzīšanu un novērš sarežģījumu attīstīšanos – inficēšanās, iekaisums, rētu veidošanās.

“VeAn” salonā jūs saņemsiet sīku kopšanas instrukciju. Pie mums var nopirkt profesionālus līdzekļus, kuri ir paredzēti vienkāršai un efektīvai iedarbības vietas kopšanai. Svarīgākie noteikumi:

 • Regulāra attīrīšana. Nepieciešams katru dienu apstrādāt caurumu un rotājumu ar antiseptiskiem sastāviem. Pēc tam nosusināt ar papīra salveti.
 • Jānovērš kairinoša iedarbība. Izvairieties pieskarties pie pīrsinga ar rokām. Pasargājiet dūriena vietu no kontakta ar citiem priekšmetiem. Nepieļaujiet mazgāšanas un kosmētisko līdzekļu iekļūšanu brūcē.
 • Uzmanīgums. Esiet uzmanīgi, ja tīrat degunu no izdalījumiem.
 • Stabilitāte. Neizņemiet rotājumu, kuru ielika meistars, kamēr caurduršanas vieta pilnībā nesadzīst.Ja kopšana ir pareiza, dzīšanas periods sastāda 6-8 nedēļas. Dzīšanas ātrums ir atkarīgs no organisma individuālajām īpatnībām. Ja parādās infekcijas pazīmes – spēcīgs apsārtums, tūska, intensīvas sāpes, paaugstināta temperatūra, nekavējoties jāvēršas pie meistara vai ārsta.

Septum pīrsings
Septum pīrsings
Septum pīrsings

Rotājumu veidi un izvēles kritēriji

Septum pīrsingam ir piemēroti dažādi rotājumi – gredzeni-klinkeri, bezšuvju gredzeni, skavas, taisni, izliekti un apaļi stieņi.

Klinkeri, atšķirībā no tradicionālajiem gredzeniem ir aprīkotiem ar šarnīriem, kas nodrošina vienkāršu atvēršanu un aizvēršanu. Klinkers viegli aizstaisās ciet, kas vienkāršo patstāvīgas ievietošanas procesu. Dizaina varianti ir ļoti dažādi – sākot ar lakoniskiem, vienkāršiem modeļiem, beidzot ar izsmalcinātiem rotājumiem. Pateicoties lielajai daudzveidībai, pīrsingu var viegli pielāgot ieturētiem vai krāšņiem un drošiem tēliem. Citi rotājumu veidi:

 • Bezšuvju gredzeni. Rotājums parasti izskatās kā segmenta gredzens, kuras ir detaļa, kas tiek izvirzīta ievietošanai caurumā.
 • Taisns un izliekts stienis ir praktiski nepamanāmi nēsāšanas laikā. Tā ir minimālistiska rota, kas būs piemērota jebkuram tēlam.
 • Apaļi stieņi. Ārēji atgādina pakavu ar fiksācijas bumbiņām vai dzeloņiem abos galos. Šādos rotājumos variējas gredzena diametrs un bumbiņu izmērs.Dažiem stieņiem ir rombveidīgas bumbiņas vai neona krāsas elementi. Šāda risinājuma papildus pluss – nepieciešamības gadījumā rotājumu var paslēpt. Vajag tikai pacelt stieņa galus uz augšu, tad tie pilnībā paslēpjas degunā.

Septum pīrsings

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties rotājumu:

 1. Drošība.
  1. Izvēlieties izstrādājumus no inertiem materiāliem, kuri ir bioloģiski savietojami ar dzīviem audiem. Labākie materiālu veidi – sudrabs un zelts, platīns un medicīniskais metāls, teflons un titāns. Pieredzējuši meistari kā pirmo rotājumu iesaka paņemt titāna izstrādājumu. Tas minimizēs sarežģījumu risku.
 2. Stils.
  1. Labākais variants – rotājumi, kas palīdz justies pārliecināti un izceļ jūsu individualitāti. Ja jūsu mērķis nav epatāža, atsakieties no pārāk masīviem rotājumiem, kas var provocēt dūriena traumu.
 3. Pareizais izmērs.
  1. Pareiza izmēra izvēle nodrošinās komfortu un drošību nēsāšanas laikā. Svarīgi parametri ir diametrs un biezums. Vairākumā gadījumu starpsienas pīrsingam ir piemēroti rotājumi ar kalibru 14G vai 16G, ar serdes biezumu 1.6mm un 1.2mm atbilstoši.Pirms gredzenu un stieņa nomaiņas jāpārliecinās, ka atvērums ir pilnībā sadzijis. Pirms rotājuma nomaiņas ieteicams konsultēties ar meistaru.

Septum pīrsings
Septum pīrsings
Septum pīrsings
Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.