Mēles pīrsings: Dūriena izpildīšana - VeAn Tattoo
Mēles pīrsings
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Mēles pīrsings

Mēles pīrsings ir ārkārtīgi populārs, tas ir praktiski nejūtams dūriena veids, atsāpinošo preparātu pielietošana gadās ārkārtīgi reti.

Bet neskatoties uz to, sāpīga ir bojātās vietas dzīšana. Kad apkārt auskaram veidojas kanāls, var parādīties sāpes. Šajā periodā ir svarīgi ierobežot ierasto ēdienu, laikā, kad dūriens dzīst, vēlams izvēlēties šķidru ēdienu. Ir vēl vairāki ierobežojumi, tāpēc laikus jāapsver visi par un pret, pirms izlemt par labu šāda veida dūrienam.

Mēles pīrsings
Mēles pīrsings
Mēles pīrsings

Dūriena izpildīšana

Dūrienam tiek izmantotas speciālas skavas, kurām ir speciāla atvere adatai.

Tiek izmantota arī speciāla adata, kurā vēlāk tiek ievietots auskars, kurš tiek ievadīts dūriena kanālā. Un tā, kā tiek realizēta dūriena procedūra?

 • Tiek veikta rūpīga darba instrumenta sterilizācija.
 • Tiek veikta dūriena vietas dezinfekcija.
 • Tiek veiktas atzīmes.
 • Ar skavām tiek fikcēta mēle.
 • Adata iziet caur skavu atveri, kurā tiek ievadīts auskars.
 • Pēc tam, kad auskars nonāk mēlē, adata un skava tiek novāktas.
 • Auskars tiek fiksēts, svaigu dūrienu apstrādā ar antiseptisku līdzekli.Tālākajai mutes dobuma skalošanai parasti nepieciešams hlorheksidīna šķīdums ar ūdeni, attiecībā 1:4. pēc noteikta laika mēle sapamps, tā ir normāla reakcija pēc caurduršanas procedūras. Pirmajās dienās pēc pīrsinga seansa ieteicams mazāk runāt, lai nekaitētu dzīstošajam kanālam. Dzīšanas periods katram cilvēkam ir dažāds. Dūriena dzīšanas periodā jāatsakās no cieta, asa, skāba ēdiena.

Mēles pīrsings
Mēles pīrsings

Sagatavošanās procedūrai

Pirms mēles caurduršanas jāapsver visi par un pret.

Ja Jūs jau esat nolēmis par labu procedūrai, jāsagatavojas nākotnes mēles pīrsingam.

 • Ir svarīgi rūpīgi izvēlēties pirmo auskaru, tā sakausējums nevar tikt pakļauts oksidācijai. Pirmajam stienim jābūt arī lielākam nekā patstāvīgajam, tas ir saistīts ar to, ka pēc caurduršanas mēle sapampst. Kad kanāls sadzīst un mēle ir ierastajā izmērā, rotājumu var nomainīt pret mazāku.
 • Attiecībā uz auskara izvēli, izstrādājumam jābūt gludam, uz tā nedrīkst būt proves, gravējums vai dažādi ornamenti. Ja stieņa virsma nav gluda, dūriena kanāls ilgāk dzīs, jo traumēsies gar ornamentu. Šādā gadījumā dzīšanas periods var sastādīt vairākus mēnešus.
 • Pamatā kanāls dzīst aptuveni divus mēnešus, bet tas nenozīmē, ka to beigās var aizmirst par mēles apstrādi. Kamēr Jūs nēsājat stieni, pīrsings regulāri jāapstrādā.
 • Daudzi no mēles pīrsinga cienītājiem runā par to, ka gatavojoties seansam pēc iespējas biežāk jālieto mīļākais ēdiens, tā kā pēc mēles caurduršanas daudzi ierastie ēdieni tiks aizmirsti.
 • Katru reizi, kad jāpieskaras auskaram, ļoti svarīgi ir izmazgāt rokas ar antibakteriālām ziepēm, lai kanālā neiekļūtu infekcija. Ārstēšana šajā situācijā aizņems būtisku laiku.
 • Gadījumā, ja Jūs nevarat iztikt bez zobu birstes, tā iepriekš jāsterilizē sodas šķīdumā. Birstes sterilizācija jāveic vismaz piecu minūšu garumā. Šī manipulācija jāveic katru reizi pirms zobu tīrīšanas.
 • Pēc dzīšanas beigām reizi mēnesī ir jāveic pilnvērtīga rotājuma tīrīšana. Auskars tiek pilnībā izņemts, tīrīts, kā arī sterilizēts sodas šķīdumā.Ir svarīgi ņemt vērā, ka dzīšanas periods var ilgt četrus-piecus mēnešus. Tāpēc ir ļoti svarīgi šajā laikā netraumēt mēli.

Mēles pīrsings
Mēles pīrsings
Mēles pīrsings

Seku rašanās

Uzreiz jāatzīmē, ka runa ir par nepareizu mēles pīrsingu, kura rezultātā rodas dažādas sekas.

Ir gadījumi, kad nākas pilnībā utilizēt auskaru, sagaidīt, kamēr pilnvērtīgi atjaunojas mēles audi, un no jauna jāuzsāk pīrsinga procedūra. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā tūska nepāriet, mēle iegūst dīvainu krāsu, iespējami ātrāk jāgriežas pēc palīdzības pie ķirurga. Papildus, ir vēl vairāki simptomi, kurus pamanot jāvēršas pie profesionāļa:

 • Ilga laika periodā ir jūtamas sāpes, nieze vai dedzināšana; Šādi simptomi iespējami pirmajās dienās pēc procedūras, ja tie nepazūd, vērsieties pēc palīdzības;
 • Ilgstošu laiku apkārt auskaram vērojams nedabisks apsārtums, iekaisums;
 • Nepatīkama smaka no mutes dobuma arī liecina par to, ka ar pīrsingu kaut kas nav tā;
 • Dažādi izdalījumi no bojātās vietas arī ir trauksmes signāls;
 • Ilgstoša laika periodā ir jūtama temperatūras paaugstināšanās, kas arī var liecināt par mēles iekaisumu.Mēles pīrsingam ir nepieciešama rūpīga un regulāra kopšana, tas pastāvīgi jānovēro, ja rodas kādi nepatīkami simptomi, uzreiz jāvēršas pie speciālista. Nav ieteicams patstāvīgi ārstēties, jo šādi var vēl vairāk sev kaitēt. Pašārstēšanās var izraisīt to, ka organisms atgrūž rotājumu.

Mēles pīrsings
Mēles pīrsings
Svarīgākās pretindikācijas

Pirms pīrsinga procedūras jāiepazīstas ar vairākām pretindikācijām, kuru gadījumā ir aizliegts izpildīt caurduršanas procedūru.

Šādā gadījumā nepalīdzēs pat maigākā kopšana un radīsies sekas.

 • Ja Jums nav iespējas regulāri veikt regulāru pīrsinga apstrādi, procedūra nav ieteicama. Tas rada augstu inficēšanās risku, kas izraisa strutošanu un auskara atgrūšanu.
 • Grūtniecības periods ir stingra pretindikācija pīrsinga procedūrai.
 • Ja ir problēmas ar veselību, jāapmeklē ārsts, duršana jāveic tikai ar speciālista piekrišanu.
 • Cukura diabēts vai hemofilija ir nopietna pretindikācija.
 • Caurduršana nav ieteicama autoimūno saslimšanu gadījumā.
 • Alerģiska reakcija uz antibiotikām arī ir pretindikācija. Iekaisuma procesa gadījumā antibiotikas vajadzēs lietot ilgstoši.Mēles pīrsingam ir daudz piekritēju, tas nav brīnums, jo tas ir ļoti oriģināls un skaists mēles rotājums. Bet pirms lēmuma veikt šādu procedūru, nepieciešama detalizēta konsultācija ar speciālistu, jāiepazīstas ar visām pretindikācijām un iespējamām sekām. Pieņemiet lēmumu tikai tad, kad jūs apsvērsiet visus par un pret. Atcerieties, ka tā ir Jūsu veselība un drošība, ir ļoti svarīgi pienācīgi izvēlēties pīrsinga meistaru. Izvēlieties tikai kvalitatīvu skaistumu, vērsieties tikai pie pieredzējušiem un pārbaudīties speciālistiem, realizējiet pareizu dūriena kopšanu, un izbaudiet kvalitatīvu mēles pīrsingu.

Mēles pīrsings
Mēles pīrsings
Mēles pīrsings
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.