Lūpu pīrsings: Stili | Lūpu pīrsinga auskari - VeAn Tattoo
Lūpu pīrsings
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Lūpu pīrsings

Pirmoreiz Eiropas valstis uzzināja par pīrsingu viduslaikos, kad tika pētīti Āfrikas iedzīvotāji.

Daudzas ciltis rotāja savus ķermeņus šādā neparastā veidā, demonstrējot piederību savai ciltij, darbības veidu, vietu, kas tiek ieņemta sabiedrībā. Mūsdienās ķermeņa daļu caurduršana tiek uzskatīta par oriģinālu rotājumu, kā arī par pašizpausmes veidu. Eksistē daudzi ķermeņa modifikācijas veidi, šajā rakstā mēs detalizēti aplūkosim lūpu pīrsingu. Tas ir viens no populārākajiem ķermeņa caurduršanas veidiem, kas ir plaši pieprasīts gan meiteņu, gan puišu vidū. Šim pīrsinga veidam ir daudz stilu, kuri tiks uzskaitīti un aprakstīti zemāk.

Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings

Lūpu pīrsinga stili

 1. Monroe.
  1. Skaists, stilīgs un elegants lūpu pīrsinga veids. Īpaši populārs meiteņu vidū. Dūriens tiek izpildīts virs augšlūpas, labajā pusē, imitējot pasaulslavenās Merilinas Monro dzimumzīmi. Ļoti reti tiek izpildīts otrs dūriens pretējā pusē, šajā gadījumā ļoti svarīga ir simetrija, tai jābūt ideālai.
 2. Madonna.
  1. Šis lūpu pīrsinga veids tiek veikts virs augšlūpas, kreisajā pusē.
 3. Smiley.
  1. Pīrsings, kurš ir redzams tikai smaidīšanas laikā. Tiek caurdurta augšējā saitīte virs lūpas, procedūra ir praktiski nejūtama.
 4. Medūza.
  1. Pietiekami elegants lūpu pīrsinga veids. Tiek caurdurta bedrīte zem deguna, virs lūpas, speciāls auskars tiek fiksēts, izmantojot plakanu sprādzi. Jau no 2000.gada eksistē “medūzas” daudzveidība: horizontālā un vertikālā. Auskari tiek izmantoti banāni vai stieņi.
 5. Lovbrett.
  1. Dūriens tiek veikts zem apakšlūpas. Dotais stils var būt vertikāls un horizontāls. Vertikālā dūriena gadījumā auskars sasniedz zodu.
 6. Ešlijas pīrsings.
  1. Dūriens tiek veikts apakšlūpas centrā (ārējā vai iekšējā lūpas pusē). Rets, bet ļoti krāšņs lūpas modifikācijas veids. To pavada sāpīgas sajūtas, ilgi dzīst.
 7. Estrum.
  1. Vertikāls apakšlūpas pīrsings. Dūriens tiek veikts centrā.
 8. Labretes pīrsings.
  1. Tiek caurdurta apakšlūpa, zemāk pa smaganas līmeni. No rotājumiem vispiemērotākie būs banāni, pusgredzeni, gredzeni.

Papildus visiem minētajiem lūpu modifikācijas veidiem, ir vēl daudzi stili, kurus dēvē par “kodumiem”. Piemēram: čūskas, zirnekļa, delfīna kodums u.c. Oriģinālākais no visiem eksistējošajiem kodumiem ir Georgīna kodums. Šo veidu pavada mutes dobuma stūru caurduršana. Rotājumi: banāni, gredzeni, pusgredzeni, kā arī dzeloņi, mikro-banāni.

Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings

Lūpu pīrsinga auskari

Lūpu pīrsingam ir vairāki stili, tāpēc arī šīs ķermeņa modifikācijas veidam tiek izmantoti dažādi auskari.

 • Banāni, mikro-banāni. Rotājums izliekta stieņa izskatā, kura galos tiek izvietotas dažādas krāsas bumbiņas.
 • Segmenta gredzenu izmantošana tiek piemērota tikai mudes dobuma modifikācijā. Plakaniem dūrieniem šie gredzeni neder, jo tos ir neērti modificēt. Segmenta gredzeni – vienkārši gredzeni, kurus var sadalīt daļās.
 • Cirkulāru izmantošana. Rotājums ar savu izskatu atgādina gredzenus, bet atsevišķu daļu vietā malās izvietoti vītnes savienojumi. Šie auskari var būt dažādas formas.
 • Labretes. Auskari izskatās kā dekoratīva virsotne ar briljantu vai akmentiņiem, kas tiek stiprināti ar plakanas skavas palīdzību.
Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings

Caurdurtas lūpas
kopšanas rekomendācijas

Katram pīrsinga veidam ir nepieciešama uzmanīga kopšana, lūpu modifikācijai vēl jo vairāk, jo tā ir ļoti jūtīga sejas zona.

Apstrādājot caurdurto vietu, jāatceras, ka dūriena vieta jāapstrādā no abām pusēm. Ir ļoti svarīgi neaizmirst par mutes dobuma skalošanu ar šķīdumiem, kurus iesaka meistars.

Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsinga ierobežošana

Jebkura veida ķermeņa modifikācija var nest sevī noteiktu riska procentu veselībai.

Tāpēc jāiepazīstas ar svarīgākajām pīrsinga procedūras pretindikācijām:

 • Svarīgākā pretindikācija ir herpe, kā arī citas dažādas dermas saslimšanas;
 • Saaukstēšanās arī ir pretindikācija;
 • Grūtniecības laiks – visas grūtniecības garumā jāatturās no jebkuras ķermeņa daļas caurduršanas, jo grūtniecības laikā nav ieteicama iejaukšanās organismā;
 • Pīrsings nav ieteicams cilvēkiem ar asins slimībām; dūriena vieta dzīs ļoti ilgu laiku, var rasties nevēlamas sekas;
 • Pazemināta imūnsistēma arī ir pretindikācija pīrsinga veikšanai.Svarīgākās lūpu pīrsinga sekas ir tūska, strutošana vai saindēšanās. Strutošanas gadījumā jānoņem auskars, dūriena vietai jāpieliek komprese ar antiseptiskiem preparātiem, kā arī rūpīgāk jākopj caurdurtā vieta. Bet jāatzīmē, ka dūriena vieta var strutot ne tikai sliktas kopšanas dēļ, var nederēt auskara metāls vai tā svars. Pārāk smags rotājums atvelk ādu, neļaujot tai pilnībā atjaunoties. Šajā gadījumā rotājuma jānomaina pret vieglāku. Ja nav piemērots rotājuma metāls, jāpiemeklē cits sakausējums: zelts, sudrabs vai medicīniskais sakausējums.

Lūpu pīrsings
Secīga lūpu pīrsinga veikšana

Lūpu caurduršanu var veikt, izmantojot speciālu pistoli, vai adatu.

Daudzi meistari apgalvo, ka tieši adata ir ideāls instruments pīrsingam. Darbā ar pistoli, tās plāksnēs var nonākt ādas daļiņas, kas turpmākajās pīrsinga procedūrās var izraisīt asins saindēšanos. Vairāku cilvēku atsauksmes liecina par to, ka profesionālo adatu var nomainīt pret vienkāršu katetru, kas tiek pārdots katrā aptiekā. Ar ko veikt dūrienu, jālemj Jums.

Tā, kā tiek veikts lūpu pīrsings? Aplūkosim vienu no populārākajiem lūpu modifikācijas stilu – smiley.

 • Pats pirmais augšējās saites caurduršanas procedūras posms – siekalu izdalīšanās samazināšanās. Nepieciešams, izmantojot vates tamponus, aizlikt vietas zem mēles un pie žokļiem, lai samazinātu siekalu daudzumu mutē. Vates tamponus var savirpināt pašiem, vai nopirkt jau gatavus aptiekā.
 • Rūpīgi jāapstrādā pīrsinga zonu, izmantojot antiseptisku līdzekli.
 • Augšējā lūpa jāatvelk pēc iespējas augstāk, lai varētu viegli veikt saitītes caurduršanu.
 • Uz saites jāatrod gaišs laukums, kurš arī tiek pakļauts caurduršanai. Ja saite ir pietiekami liela, gredzens būs vāji saskatāms; ja saite ir zema, auskaru varēs redzēt smaida un sarunas laikā.
 • Kad pīrsinga procedūra beidzas, nepieciešams novākt no mutes dobuma vates tamponus un rūpīgi izskalot muti, izmantojot pretmikrobu līdzekli (pēc meistara rekomendācijas).
Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings

“Smiley”nepavada sāpīgas sajūtas, kā arī procedūras laikā dūriena vieta neasiņo.

Caurdurot jebkuru citu lūpu laukumu vai vietas apkārt lūpu zonai, jāizmanto speciālas skavas. Skavas nepieciešamas lūpas fiksācijai, kā arī tam, lai dūriens būtu ideāli līdzens, nebūtu slīps. Ir svarīgi saprast, ka lūpu pīrsings ir procedūra, kurai nepieciešamas īpašas zināšanas, prasmes un laba pieredze. Tāpēc ir labāk neeksperimentēt ar patstāvīgu caurduršanu, bet vērsties pie laba speciālista pīrsinga sfērā. Ja Jūs vēl neesat gatavs īstai lūpas caurduršanai, bet vēlme būt ar pīrsingu Jūs nepamet – talkā nāk feika pīrsings. Citiem vārdiem – viltus pīrsings, kad caurduršana netiek veikta. Vienkārši tiek izmantots imitēts auskars, kurš noteikta laika garumā rotās vēlamo lūpas daļu.

Nebaidieties eksperimentēt, kļūstiet vēl oriģinālāks un spilgtāks, nebaidieties demonstrēt savu individualitāti, izmantojot lūpu pīrsingu. Vērsieties pie labiem, pieredzējušiem speciālistiem, atklājiet sev lūpu pīrsinga pasauli un jaunas, spilgtas sajūtas.

Lūpu pīrsings
Lūpu pīrsings
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu contentvean@gmail.com
SAZINĀTIES AR MUMS