Rūnu tetovējums: Stili un krāsu gamma | Nozīmē. - VeAn Tattoo
Rūnu
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Rūnu tetovējums

Rūnu tetovējums — tā ir māksla, kas aptver senos simbolus un seno kultūru mantojumu.


Rūnas dažreiz sauc arī par “dievu valodu”, to izcelsme meklējama skandināvu, ģermāņu un citu tautu vēsturē, tām ir bagāts etniskais mantojums. Rūnas tika izmantotas rakstībai, maģijai un rituāliem. Tās tika izkaltas uz akmeņiem, koka plāksnītēm, tika izgrebtas uz priekšmetiem. Rūnu maģija ticēja tam, ka katram simbolam ir īpašs spēks, kas spēj ietekmēt realitāti. Lai gan ar laiku rūnas ir zaudējušas savu praktiskumu, to noslēpumainā izcelsme un simbolika ir padarījušas tās par populāriem elementiem tetovējumiem, kas dāvā nēsātājam kaut ko vairāk, kā vienkārši zīmējumu.

Mūsdienās rūnu tetovējumi kļūst arvien populārāki, apvienojot pagātnes dvesmas un pašizpausmi mūsdienu pasaulē. Šādi tetovējumi nav bieži sastopami, jo tos izvēlas cilvēki, kas tiecas izveidot zīmējumu, kas ir jēgpilns, pat piepildīts ar maģisku spēku. Rūnu tetovējumiem ir ne tikai dziļa nozīme, kas slēpjas katrā atsevišķā rūnu simbolā, daudz kas ir atkarīgs arī no zīmējuma uzklāšanas vietas.

Rūnu tetovējums
Rūnu tetovējums
Rūnu tetovējums

Rūnu nozīme

Rūnu nozīme tetovējumos var būt daudzveidīga, bet kopumā tās asociējas ar tādām koncepcijām, kā spēks, aizsardzība, liktenis un maģija.


Katram rūnu simbolam ir sava unikālā nozīme, bet kopā tās veido dziļu un izsmalcinātu tēlu, kas var izgaismot gan individualitāti, gan specifiskas īpašnieka vērtības.

Rūnas nereti ir pamats sarežģītākai tetovējuma skicei un, tādējādi, nākotnes nēsātājs mēģina nomaskēt patieso rūnas nozīmi. Ir arī tādas rūnas, kuras nevar demonstrēt, tāpēc meistaram skicē jānoslēpj šis simbols, lai tam būtu vēlamais efekts.

Visbiežāk izmantojamās rūnas tetovējumiem ietver:

 • Fehu (F): bagātības, materiālās labklājības un panākumu simbols;
 • Uruz (U): nozīmē spēku, veselību un iekšējo spēku;
 • Ansuz (A): asociējas ar komunikāciju, gudrību un izzināšanu;
 • Raido (R): simbolizē ceļojumus, harmoniju un savstarpējo sapratni;
 • Kenaz (K): saistīta ar daiļradi, enerģiju un kaisli;
 • Gebo (G): norāda uz apmaiņu, dāvanām un abpusējām jūtām;
 • Wunjo (W): nozīmē laimi, prieku un harmoniju.Šīs rūnas bieži tiek izvēlētas, balstoties uz to simboliku un asociācijām, kas var atspoguļot personīgās vērtības un tetovējuma īpašnieka uzskatu. Katram rūnas simbolam ir sava unikālā enerģija, tās var izmantot kā atsevišķus elementus vai kombinēt, lai piešķirtu tetovējumam dziļāku jēgu.

Rūnu tetovējums
Rūnu tetovējums

Sieviešu rūnu tetovējumi

Vikingiem bija pilnīga dzimumu vienlīdzība: sievietes karoja un ceļoja pa jūrām blakus vīriešiem, tāpat kā vīrieši, varēja izrotāt savu ķermeni ar maģiskiem simboliem.


Toties tagad mums ir būtiskas atšķirības gan stilu un attēlu popularitātē, gan vietas izvēlē tetovējuma uzklāšanai.

Sievietes šādu tetovējumu uzklāšanai bieži izvēles potītes. Populārākais simbols, kas pavada rūnas ir mūžīgais koks – dzīvības koks.

Rūnām sieviešu tetovējumos var būt dažādi estētiskie un simboliskie aspekti, kas atspoguļo sievišķīgumu, spēku un garīgo pasauli. Lūk, dažas populāras rūnas tetovējumiem, kuras bieži izvēlas sievietes:

 • Wunjo (W): Laimes un prieka simbols. Šāds tetovējums var paust tiekšanos pie harmonijas un pozitīvai dzīves noskaņai.
 • Gebo (G): apmaiņas un abpusēju jūtu rūna. Tetovējumos tas var atzīmēt svarīgas savstarpējās attiecības un mijiedarbības sievietes dzīvē.
 • Ansuz (A): Gudrības un komunikācijas simbols. Sieviete var izvēlēties šo rūnu, lai izceltu savu spēju paust domas un saprast dziļākos dzīves aspektus.
 • Raido (R): Ceļojumu un harmonijas rūna. Šāds tetovējums var norādīt uz svarīgiem ceļojumiem vai attīstību dzīvē.
 • Kenaz (K): Daiļrades un enerģijas simbols. Šī rūna var paust daiļradi un sievietes kaisli attiecībā uz pašizpausmi.Attiecībā uz konkrēta rūnas tetovējuma izmēriem un uzklāšanas vietu, viss ir individuāli un ir atkarīgs no dzīves stila, gaumes un rakstura iezīmēm. Turklāt, pēdējā laikā tetovējumos, kā arī mākslā, arvien vairāk izpaužas individuālas iezīmes.

Rūnu tetovējums
Rūnu tetovējums
Rūnu tetovējums

Vīriešu rūnu tetovējumi

Vīriešu tetovējumi mūsdienu pasaulē atšķiras ar lielāku ekspresiju, jo sabiedrība lojālāk izturas pret vīriešu ķermeņa izrotāšanu.


Tāpēc rūnu tetovējumi vīriešiem ir bieži sastopami uz ikriem, pleciem un krūtīm. Parasti šie tetovējumi ir apjomīgi, lieli, zīmējums ir pietiekami pamanāms un ne, velti, jo vīriešu vidū ir populāras tās rūnas, kas simbolizē spēku, drosmi, aizsardzību, bagātību.

Populārākās rūnu tetovējuma skices vīriešiem:

 • Uruz (U): Vīrišķais spēks, izturība un veselība.
 • Fehu (F): Simbolizē materiālos panākumus, bagātību un izaugsmi.
 • Raido (R): Ceļojums un harmonija vīrieša dzīvē.
 • Ansuz (A): Gudrība, komunikācija un līderība.
 • Kenaz (K): Enerģija, daiļrade un kaisle.
 • Gebo (G): Abpusējas jūtas, apmaiņa un taisnīgums.Šīs rūnas var izmantot kā atsevišķus tetovējumus vai apvienot, lai radītu sarežģītus dizainus, kas pauž spēku, apņēmību un vīrieša personīgo filosofiju. Bieži rūnu tetovējumu skices izvēlas, lai izceltu savu individualitāti un simbolizētu personīgās vērtības.

Svarīgākā rūnu tetovējuma iezīme vīriešiem un sievietēm ir monohroms zīmējums. Izņēmumi var būt tikai stilizēti kompozīcijas attēli, kas ir krāsaini, bet pagaidām tie nav ievērojami populāri. Svarīgākā šāda tetovējuma vērtība ir nevis estētiskais, bet simboliskais komponents, katrā rūnas simbolā ir apslēpta dziļa jēga, šis simbols ir personīgi nozīmīgs katram šāda tetovējuma īpašniekam vai īpašniecei.

Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.