Mēness tetovējums: Tetovējumu idejas sievietēm un vīriešiem | Nozīme. - VeAn Tattoo
Mēness
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Mēness tetovējums

Mēness attēli ir viens no populārākajiem, iespaidīgākajiem un, tajā pašā laikā, noslēpumainākajiem un daudznozīmīgākajiem motīviem tetovēšanas kultūrā.


Ko var nozīmēt mēness tetovējums? Kam tie piestāv un kādās ķermeņa zonās izskatās pievilcīgāk? Kādas mēness tetovējuma skices ir īpaši populāras?

Mēness tetovējums
Mēness tetovējums

Mēness tetovējuma nozīme

Mūžīgais Zemes pavadonis, noslēpumainais, aukstais un bezgalīgi noslēpumainais Mēness, iespējams, ir viens no populārākajiem un daudznozīmīgākajiem simboliem, kuru pētnieki sastop absolūti visās ticībās un reliģijās.


Mēnesim ir svarīga vieta kosmogoniskajā mitoloģijā, tieši ar nakts gaismekli asociējās augstāko spēku atbalsts, lai izskaidrotu dabas parādības. Nav brīnums, ka tik spilgtu un daudzveidīgu simbolu mūsdienās izvēlas arī tetovējumu cienītāji.

Ir zīmīgi, ka tetovēšanas kultūrā ļoti jocīgi savijas dažādā mēness simbolika, kas piemīt dažādiem mēness attēla tipiem.

Tetovējumiem ar mēness attēlu piedēvē sakrālu un mistisku nozīmi:

 • pārejas no nāves pie atdzimšanas noslēpums;
 • intuīcijas un paredzēšanas spēja;
 • ezotērisko zināšanu noslēpumu izzināšana;
 • neizzinātā un noslēpumainā pielūgšana.Tomēr, ja jūs sapņojat par mēness tetovējumu, bet jums ir racionāla, pat pragmatiska cilvēka reputācija, jūs varat droši realizēt savu sapni: citā skaidrojumā mēness simbolizē mūžīgo tieksmi izzināt Visuma noslēpumus!

Atzīmēsim, ka sievietēm un vīriešiem mēness tetovējums iegūst pilnībā dažādu nozīmi.

Mēness tetovējums
Mēness tetovējums
Mēness tetovējums

Sievietēm

Tradicionāli mēnesi ir pieņemts attiecināt pie sieviešu simboliem – pretēji vīrišķajam solārajam pirmsākumam.


Ezotērikā mēness tiek uzskatīts par emociju un noslēpumu aizbildni, tas atbild par subjektivitāti, visu, kas saistīts ar jūtu pasauli un neizskaidrojamiem dvēseles pārdzīvojumiem. Mēness attēlu bieži saista ar sievišķām dievietēm, kas bija sava ceļa aizbildnes (Selēna), atbildēja par maģiju, varu un slepenām zināšanām (Hekata), mīlestību un ģimenes saitēm (Ištara). Mēness tetovējumi liecina par tieksmi iegūt harmoniju un kārtību dzīvē, saņemt maigumu un mīlestību, apgūt gudrību un slepenas zināšanas.

Mēness tetovējums
Mēness tetovējums

Vīriešiem

Mēness attēliem vīriešu tetovējumos ir vēl eksotiskāka izcelsme.


Šumeru panteonā, mēness dievs Sina atbildēja par cilvēka likteni un viņa dzīves plūsmu. Izvietojot mēness tetovējumu uz rokas, vīrietis paziņo visumam, ka grib pats kontrolēt savu likteni, ka viņu nebiedē nekādi šķēršļi, kas radīsies dzīves ceļā.

Atzīmēsim, ka vīriešu tetovējumos nakts gaismeklim bieži ir simboliska nozīme, kas ir pretēja sieviešu tetovējumiem, šis tetovējums pauž spēku un neatkarību, gara spēku un liecina par tieksmi uz vientulību.

Mēness tetovējums
Mēness tetovējums
Mēness tetovējums
Kur uzklāt mēness tetovējumu?

Smalkas sievietes izvēlas uzklāt mēness tetovējumu sekojošās vietās:

 • uz pleca;
 • uz kakla;
 • uz muguras augšējās daļas;
 • uz plaukstas locītavas;
 • uz roku pirkstiem.Parasti šajos gadījumos tiek izmantoti miniatūri attēli, kas ļauj akcentēt uzmanību uz sievietes ķermeņa maigumu un smalkumu, izcelt plecu, kakla skaistumu, plaukstas locītavu artistiskumu un izteiksmīgumu.

Puiši izvēlas vidējus, pat lielus mēness diska attēlus, kurus var uzklāt uz kakla vai krūtīm, uz ikriem, vai pat pēdām. Ja tomēr tiek izvēlēts miniatūrs attēls, to uzklāj aiz auss, uz auss ļipiņas, uz pakauša.

Mēness tetovējums
Mēness tetovējums
Mēness tetovējuma skices

Mūsdienās eksistē milzum daudz mēness tetovējuma skiču, kas var tikt realizētas dažādākajos stilos.


Zemāk norādīti vairāki populārākie šādu attēlu varianti:

 • Mēness ar kaķi – pauž grāciju, noslēpumainību, pašpietiekamību. Vīriešu tetovējumos mēness sirpja vai diska apvienojums ar kaķa siluetu liecina par tiekšanos uz spēku, drosmi un veiklību. Šādi tetovējumi var būt dažāda izmēra, tiek izpildīti krāsaini vai monohromi.
 • Mēness ar vilkiem – šāds sižets biežāk ir sastopams vīriešu tetovējumu skicēs, lai izceltu neaizskaramību, neatkarību, lepnumu, gatavību vienmēr aizsargāt ģimenes intereses. Parasti dzīvnieka attēli ir ļoti reālistiski un izteiksmīgi.
 • Mēness ar pūci (ūpi) – izskatās neticami harmoniski, liecina par tieksmi intelektuāli attīstīties un izzināt jauno, būt labākam par sāncenšiem un konkurentiem, gudrību un pacietību.
 • Mēness ar seju – šāds tetovējums pauž emocijas ar kurām ir pārņemts cilvēks – uzvara, miers, skumjas vai prieks.
 • Mēness ar galvaskausu – liecina par aizraušanos ar mistiku. Turklāt, galvaskauss liecina par esamības likumu iekšējo pieņemšanu un samierināšanos ar neizbēgamo.Ja mēness ir planēta-patrons, vienmēr var uztaisīt tetovējumu, kas attēlo kulonu-talismanu, kam būs pat lielāks spēks, nekā īstai rotai.

Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.