Kraukļa tetovējums: Stili un krāsu gamma | Nozīmē. - VeAn Tattoo
Kraukļa
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Kraukļa tetovējums

Kraukļa attēls primāri asociējas ar gotikas kultūru, tiek uztverts kā tumšo spēku un drūmu, mistisku sižetu iemiesojums.


Kraukļa tetovējumiem ir neticami dažāda jēga, tos var skaidrot no dažādiem skatupunktiem. Turklāt, šādi tetovējumi bieži ir ļoti izteiksmīgi un ir sen iekarojuši popularitāti ķermeņa estētiskās modifikācijas pielūdzēju vidū.

Kraukļa tetovējums
Kraukļa tetovējums
Kraukļa tetovējums

Kraukļa tetovējums: ko tas nozīmē?

Pētnieki uzskata, ka drūmā kraukļa figūra ir viens no senākajiem simboliem, kas sastopams dažādās ticībās un reliģijās.


Senie ķelti šos putnus uzskatīja par kara un nāves dievu pavadoņiem, bet Āfrikas iedzīvotāji un eskimosi par uzticamiem magu, burvju un šamaņu palīgiem. Toties skandināvu mitoloģijā kraukļi bija gudrības un atmiņas simbols, bet romiešiem un senajiem grieķiem – labu pārmaiņu, ticības un cerības vēstneši.

Mūsdienās populārajām kraukļa tetovējumu skicēm arī ir daudz un dažādi, nereti pretrunīgi skaidrojumi. Ar melna kraukļa tēlu, kas ir plaši izplatīts arī slāvu folklorā, saista gudrību un prāta dziļumu, ilgmūžību un ietekmi, spēku un prasmi sevi aizstāvēt. Mūsdienu kraukļa tetovējumus ne tikai izpilda dažādos stilos, bet arī papildina ar citiem tēliem, kam ir konkrētāka nozīme tetovēšanas kultūrā. Lūk daži piemēri:

 • krauklis putnu bara vidū – šāds attēls liecina par līdera iezīmēm vai tiekšanos pie varas, stipru gribasspēku;
 • lidojošs krauklis – pauž tieksmi iegūt brīvību, domāšanas elastīgumu vai gatavību dzīves pārmaiņām;
 • krauklis pie ligzdas vai ziedu ielenkumā – liecina par ģimenes vērtību atbalstīšanu, pieķeršanos tuviniekiem;
 • krauklis tiek attēlots blakus grāmatai – intelekta pazīme, liecina par skepsi, interesi par kultūru;
 • krauklis, kas lido virs upes – tetovējums, kas pauž vērošanas tieksmi, analītiskus spriedumus, tieksmi pie harmonijas.
Kraukļa tetovējums
Kraukļa tetovējums

Stili un krāsu gamma

Vairākuma uztverē krauklis vienmēr ir melns.


Taču mākslinieki, kas veido tetovējumu skices, mūsdienās pietiekami bieži izmanto arī nelielu daudzu krāsainu detaļu, lai padarītu zīmējumu izteiksmīgāku vai piešķirtu tam jaunu nozīmi. Viens no izplatītiem paņēmieniem – attēlot drūmo putnu uz sārta saulrieta fona vai zilas nakts debess fona. Bet, ja kraukļa tetovējumam pievieno dažādus toņus, šāda skice ir līdzīga fantasy stilam, rada pasakas sajūtu.

Populārākie stili kraukļa tetovējumu skicēm ir sekojoši:

 • reālisms – rūpīga sīkāko detaļu iezīmēšana;
 • minimālisms – šajā gadījumā attēlā ir vairāk nosacītības, putna siluets ir neskaidrs, bet atpazīstams;
 • trash polka – attēls tiek papildināts ar burtiem, vilku figūrām, galvaskausiem un rozēm, tiek izpildīts ar šķietami nevērīgām līnijām un “plankumiem”;
 • abstrakcija – attēls, kurš tiek veidots, balstoties uz reālām detaļām un hipertrofētiem tēliem, izplūdušām līnijām;
 • akvarelis – pateicoties caurspīdīgu, maigu toņu izmantošanai, piešķir centrālajam tēlam vairāk emocionalitātes un romantikas;
 • sketčs – vairāk līdzinās ātram uzmetumam, kas izpildīts rupjās līnijās, akcents tiek likts uz putna pozas dinamiku;
 • steampunk – šis stils gandrīz vienmēr attēlo kraukli “buboņu mēra ārsta” tēlā, cilindrā un maskā;
 • oldschool – populārākais motīvs – krauklis ar rozi, paredz pilnīgu gradienta trūkumu, skaidras kontūras un spilgtas krāsas, lai attēlotu papildus detaļas;
 • linework – pateicoties šāda zīmējuma tehnikas īpatnībām, kas paredz vairumu smalku līniju, attēlam nav ierastā drūmuma, tas attālināti atgādina veclaiku gravīru.
Kraukļa tetovējums
Kraukļa tetovējums
Kraukļa tetovējums

Kur uzklāt kraukļa tetovējumu?

Tradicionāli šādiem tetovējumiem deva priekšroku vīrieši, izvēloties ķermeņa laukumu, kas ļauj demonstrēt visu kompozīciju.


Parasti tetovējuma vietas izvēli nosaka ne tikai personīgā gaume, bet arī vairāki citi faktori – dzīvesveids, darbības veids, nepieciešamība ievērot noteiktu ģērbšanās stilu u.c. Plaša mēroga putniem, kas izpleš spārnus, vairāk būs piemērota muguras augšdaļa, krūtis. Rokai vajadzētu izvēlēties skices ar putnu, kas sēž koka zaros. Mazākā mērā attēli tiek uzklāti uz ikriem un atslēgas kaula apvidū.

Ilga laika garumā kraukļa tetovējums tika uzskatīts par vīriešu tetovējumu, taču mūsdienās ir milzum daudz skiču, kuras var satriecoši efektīvi izdaiļot maigo sievietes ādu. Dāmas, kas vēlas uztaisīt tetovējumu ar kraukli, var izvietot šādu attēlu uz gurna, kakla vai pat plaukstas locītavas, ja zīmējums ir pietiekami kompakts.

Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu contentvean@gmail.com
SAZINĀTIES AR MUMS