Galvaskausa tetovējuma: izcelsmes vēsture un simbolika - VeAn Tattoo
Galvaskausa
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Galvaskausa tetovējums

Tetovējums ir viens no veidiem kā pašizpausties, atklāt savus uzskatus un individualitāti.


Dažādu tēmu un attēlu vidū tetovējumiem ar galvaskausu ir īpaša vieta, pateicoties savai noslēpumainajai un izteiksmīgajai simbolikai. Tiem var būt dažāda nozīme dažādiem cilvēkiem, tie var izraisīt interesi, pateicoties savai neparastajai estētikai.

Patiesībā galvaskausa tetovējums ir ļoti populārs, neatkarīgi no dzimuma, vecuma un darbības jomas, jo tam ir neskaitāmi daudzas stilizācijas un daudzveidīgi izpildījuma stili, tāpēc katrs varēs sev piemeklēt ideālu tetovējumu.

Galvaskausa tetovējuma
Galvaskausa tetovējuma
Galvaskausa tetovējuma

Galvaskausa tetovējuma izcelsmes vēsture un simbolika

Galvaskauss vienmēr ir izraisījis lielu interesi cilvēku vidū un veido daudzu leģendu un teiksmu pamatu.


Izsenis tas tiek uzskatīts ne tikai par nāves simbolu, bet arī par aizsargu no tumšajiem spēkiem un draudiem. Galvaskausi ar laiku kļūst par populāru tēmu tetovējumiem un iegūst savu unikālo simboliku.

Tetovējumu stilos, tādos kā old school un čikano, tetovējumu attēli kļūst par slaveniem pateicoties Santa Muerte – meksikāņu nāves dievietei. Šeit sieviešu tetovējumi tiek izrotāti ar ziediem, radot apbrīnojamu harmoniju starp dzīvību un nāvi. Šādi tetovējumi simbolizē nepārvaramu dabas spēku, sajūtu skaistumu un atgādina mums, ka dzīve un nāve ir cieši saistītas. Tajā pašā laikā indiešu mitoloģijā galvaskausa tetovējums ir dzīves, tās ātrā ritējuma simbols, vēl viens atgādinājums par to, ka dzīvi ir svarīgi novērtēt un izbaudīt katru brīdi.

Skices ar galvaskausu ne tikai pārsteidz ar estētiskajām iespējām, tās ienes arī nopietnu simbolisko jēgu, kas atklājas unikālos stilos un attēlos.

Galvaskausa tetovējuma
Galvaskausa tetovējuma

Kopā ar galvaskausu bieži attēlo dažādus attēlus un simbolus, kas padziļina attēla nozīmi un sniedz tam jēgu:

  • Ziedi: ziedi, kas pavada galvaskausa attēlu, var simbolizēt skaistumu, maigumu un dzīvību. Tas ir papildus akcents uz dzīves un nāves mijiedarbību, norāde uz to, ka pat tumšākajos brīžos eksistē kaut kas skaists.
  • Kronis: kroņa attēls uz galvaskausa var norādīt uz varu, spēkiem un pat uz likteni. Tas var simbolizēt tieksmi uz līderību vai savas dzīves kontroles meklējumus.
  • Pulkstenis: pulkstenis blakus ar galvaskausu atgādina mums par laika nepielūdzamību un dzīves ātro ritējumu. Šī kombinācija var atklāt vēlmi novērtēt katru brīdi un atcerēties par eksistences īslaicīgumu.
  • Taurenis: taurenis kā transformācijas un pārdzimšanas simbols, var pievienot galvaskausa tetovējumam jaunu nozīmi, parādot, ka izmaiņas un attīstība dzīvē ir svarīgas.
  • Krauklis: tas ir putns, kas simbolizē gudrību, taču apvienojumā ar galvaskausu, biežāk ir okulta zīme. Šādus tetovējumus izvēlas cilvēki, kas tic pārdabīgajam.
  • Čūska: tas ir vēsa prāta, apdomīgu darbību, nereti pat aukstasinības simbols. Atkarībā no tetovējuma stila, čūskai ar galvaskausu tandēmā var būt šaušalīgas nozīmes, tā var simbolizēt nāvi.Šie papildus simboli var variēties, atkarībā no individuālajiem uzskatiem un izvēles, tie padara galvaskausa tetovējumus vēl īpašākus un piesātinātākus.

Galvaskausa tetovējuma
Galvaskausa tetovējuma
Galvaskausa tetovējuma

Kur visbiežāk taisa galvaskausa tetovējumu

Populārākās ir tās vietas, kur var izvietot apjomīgu tetovējumu, jo parasti šim attēlam ir papildus elementi.


Pasūtot galvaskausa tetovējuma skici, obligāti jāņem vērā ādas laukuma īpatnības, lai tiktu ņemtas vērā visas detaļas. Pleci, gurni un apakšdelmi – tie ir tie laukumi, kurus visbiežāk izmanto apjomīgu tetovējumu radīšanai, bet iespējami arī varianti uz potītēm vai krūtīm. Patiesībā, šeit, tāpat kā jebkuros citos tetovējumu variantos, ļoti svarīga loma ir individualitātei un personīgajam sava tetovējuma redzējumam. Galvaskausa tetovējums nav izņēmums, tas ir sastopams uz plaukstas locītavām, arī uz kakla.

Vēl viens populārs variants (tā teikt, plaši zināms šaurā cilvēku lokā) – galvaskausa tetovējuma uzklāšana ribu apvidū. Zona ir pietiekami jūtīga, tāpēc to reti izvēlas kā vietu tetovējumam, bet tajā pašā laikā drosminieku ir pietiekami daudz, īpaši to cilvēku vidū, kas ir izvēlējušies sev skici ar galvaskausa tetovējumu.

Galvaskausa tetovējuma
Galvaskausa tetovējuma

Spilgti galvaskausa tetovējumi vīriešiem

Viens no pieprasītākajiem motīviem galvaskausa tetovējumam vēl joprojām ir korsāru simbols: stilizēts Jautrā Rodžera variants, kas tika izmantots uz karogiem.


Šādu tetovējumu radīšanai izmanto dažādu pirātu atribūtiku: kaulus, dunčus, pirātu cepuri, papagaili vai ruma pudeli.

Bieži šādus tetovējumus izvēlas vīriešu un puiši, kas nebaidās no nāves, kam patīk adrenalīns un bīstamas izklaides. Pie šīs tipa var attiecināt arī galvaskausa tetovējumu ugunī – šāds bieži ir sastopams baikeru vidū. Nāves un attieksmes pret to tēma izpaužas tetovējumos, kur tiek attēlota Sieviete ar izkapti vai dažādos nāves tēlos dažādās kultūrās.

Pēdējā laikā ļoti bieži var redzēt spilgtus, krāsainus galvaskausa tetovējumus gan sieviešu, gan vīriešu vidū, šādi tetovējumi kļūst oriģināli un ir universāls jūsu ķermeņa rotājums.

Galvaskausa tetovējuma
Galvaskausa tetovējuma
Galvaskausa tetovējuma
Vērša galvaskausa tetovējums

Šādi tetovējumi ir neticami oriģināli, bet tajā pašā laikā mazliet biedējoši, jo visiem ir zināms, ko simbolizē šī dzīvnieka galvaskauss.


Tas ir viens no atpazīstamākajiem okultajiem simboliem pasaulē, kas ir noslēpumainības tīts un neviļus izraisa trauksmi. Tajā pašā laikā mūsdienu interpretācijas apvienojumā ar ziedu motīviem uz sievietes ķermeņa izskatās ļoti oriģināli.

Mūsdienās galvaskausa tetovējumam ir milzīga nozīmju palete, nozīme jāpiemeklē pēc saviem ieskatiem, izvairoties no negatīvas interpretācijas. Lai piemeklētu ideālu skici, jāizvēlas ne tikai darba stils un meistars, jāprecizē arī izvēlētā simbola un papildus detaļu nozīme. Galvaskausa tetovējumam nav ierobežojumu, bet ir daudz aizspriedumu, kuriem jābūt gatavam pirms attēla uzklāšanas. Tāpēc tiek uzskatīts, ka šādus tetovējumus izvēlas drosmīgi cilvēki, kas nebaidās no citu cilvēku domām.

Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu contentvean@gmail.com
SAZINĀTIES AR MUMS