Handpoke: tetovēšanas māksla bez mašīnītes - VeAn Tattoo
Handpoke
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Handpoke: tetovēšanas māksla bez mašīnītes

Handpoke – tā ir senākā no zināmajām tetovējuma formām, kas radās ilgi pirms tetovēšanas mašīnītēm vai citām mehāniskām ierīcēm.


Un, kaut arī attēlu uzklāšanai pārsvarā tiek izmantota tā pati tinte, meistars katru dūrienu ar adatu veic manuāli, neizmantojot citas ierīces. Tas padara šo praksi unikālu.

Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas

Uzklāšanas tehnika

Pagātnē handpoke tetovējumi bieži tika izmantoti, lai apliecinātu saikni ar noteiktu sabiedrības daļu, tie tika izmantoti arī dažādās reliģijās, izmantojot koka adatas, kaulu fragmentus vai smalkus, asus asmeņus.


Mūsdienās tiek izmantotas tikai speciālas un rūpīgi dezinficētas adatas, kas nodrošina lielāku precizitāti.

Procedūras laikā tetovēšanas meistars secīgi un vairākkārtēji caurdur ādu ar adatu, kas tiek samērcēta tintē. Uz ķermeņa uzkrātie punkti veido unikālu dizainu. Lai atainotu ēnu, mākslinieki eksperimentē ar punktu izmēru un to izvietojumu dažādā attālumā viens no otra.

Jāņem vērā, ka tetovējuma uzklāšana handpoke tehnikā prasa vairāk laika, nekā tetovēšana ar mašīnīti. Bet rezultātā jūs saņemsiet delikātāku un smalkāku ķermeņa mākslas darbu.

Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas

Plusi un mīnusi

Svarīgākās handpoke tetovējuma priekšrocības:

 • Kompozīcijas, kas tiek veidotas, izmantojot doto tehniku, būtiski atšķiras no darbiem, kas tiek uzklāti tradicionāli. Parasti tās koncentrējas uz delikātiem un unikāliem dizainiem, ornamentiem un simboliem, tāpēc tām ir tendence būt personīgākām.
 • Tetovējumi sanāk uzmanīgi un detalizēti, bet to dizains atšķiras no ierastajiem attēliem uz ķermeņa.
 • Lespēja izveidot tiešām unikālu un neatkārtojamu attēlu.
 • Cieņa pret gadsimtus veco ķermeņa mākslas tradīciju.Mīnusi iespējami tikai tad, ja tetovējums tiek uzklāts patstāvīgi. Tā kā šī tehnika ir pieejama un ir nepieciešams minimāls instrumentu komplekts, daudzi cilvēki izvēlas veikt dūrienus patstāvīgi, nevis specializētā tetovēšanas salonā. Šādā gadījumā tas var izraisīt vairākas nopietnas infekcijas, iekaisumus, dermatoloģiskas un citas problēmas.

Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas

Handpoke tetovējumu drošība

Tetovējumi, kas tiek uzklāti handpoke tehnikā, ir tikpat droši, kā tie, kurus taisa ar klasiskās metodes palīdzību.


Ar nosacījumu, ka ar to radīšanu nodarbojas kvalificēts speciālists. Ir svarīgi, lai procedūra notiktu speciāli sagatavotā un higiēniskā vidē ar vienreizējām adatām, steriliem instrumentiem, profesionālu aprīkojumu un pieredzējušu mākslinieku.

Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas
Sāpju līmeņa vērtējums un aptuvenais dzīšanas laiks

Sāpju uztvere ir pietiekami subjektīva parādība.


Handpoke tetovējumi tiešām ir mazāk abrazīvi ādai, taču nevar teikt, ka tie ir mazāk sāpīgi. Katram cilvēkam ir sava unikāla uzklāšanas pieredze. Turklāt, dažas ķermeņa vietas sāp vairāk, kā citas, un katrs un katra kliente salonā sajūt to savādāk. Atšķirība starp manuālu krāsas ievadīšanu un tetovēšanas mašīnītes izmantošanu ir tajā, vai jūs izvēlaties vienu adatu, kas kustās lēni un pakāpeniski, vai adatu grupu, kas caurdur ādu ātri un vienlaicīgi.

Tā kā handpoke mazāk traumē ādu, šādi tetovējumi dzīst pietiekami ātri un bez sekām. Vidēji tas notiek divu nedēļu laikā. Ņemot to vērā, katrs ādas laukums atjaunojas ar dažādu ātrumu, tāpēc nesatraucieties, ja jūsu tetovējumam ir nepieciešams mazliet vairāk laika. Svarīgākais ir rūpīga kopšana un meistara rekomendāciju ievērošana.

Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas
Kādas skices ir piemērotas handpoke tetovējumiem

Tā kā manuāla tetovējuma izpildīšana pieprasa vairāk laika, nekā tetovēšana ar mašīnīti, iesācējiem ir labāk izvēlēties mazāka un vidēja izmēra skices.


Par optimāliem tiek uzskatīti zīmējumi ar izmēru 5x5 līdz 12x12cm. Lielus tetovējumus arī var uztaisīt handpoke tehnikā, bet tad jāgaida, ka uzklāšanas process būs tiešām ilgstošs. Dažas kompozīcijas var būt pārāk detalizētas un var trūkt pietiekamas telpas starp punktiem. Šajā gadījumā tos vajag vienkāršot un pielāgot šai tehnikai.

Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas
Populāri handpoke tetovējumu varianti sievietēm

Aplūkosim dažas interesantas un izplatītas sieviešu handpoke tetovējumu variācijas:

 • Simboliska zvaigzne, kas personificē sapņus, fantāzijas un cerības. Šāds attēls var būt laba izvēle sievietēm, kas tiecas gūt panākumus un kaut ko vairāk, nekā sagaida sabiedrība.
 • Eleganta roze, kā nemainīga klasika.
 • Mikrokosmoss, kas atspoguļo mūsu Visuma skaistumu un sarežģītību uz jūsu ādas laukuma.
 • Piepildītas ar čukstiem, maigumu un mīkstumu pļavas puķes. Šāda buķete priecēs ar savu lielisko estētiku, vienmēr paliekot kopā ar jums.
 • Salauzta atslēga. Tēls var personificēt cīņu par vienlīdzību, dumpinieka garu, neatkarību un pašpietiekamību. Dažiem cilvēkiem tas simbolizē izeju no sarežģītām vai bīstamām attiecībām, uzskatu maiņu utt.Ja jūs vēlaties paust emocijas, pārdzīvojumus vai radošas fantāzijas brīvā formā, neaprobežojoties ar rāmjiem vai konkrētiem tēliem, abstraktas formas ir tieši tas, kas jums vajadzīgs. Ķermeņa māksla ar mūsdienu mākslas darbiem uzņem jaunus apgriezienus un ir pietiekami populārs trends.

Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas
Handpoke tetovēšanas
Populāri handpoke tetovējumu varianti vīriešiem

Kas skar vīriešu handpoke tetovējumus, to vidū ir populāri:

 • Saules, kas simbolizē cikliskumu un pašu dzīvi, enerģiju, prieku, gaismu un siltumu. Šis tēls visbiežāk atbilst konkrētā cilvēka dabai.
 • Velosipēds, kas nozīmē mīlestību pret savu transportu vai pret ceļojumiem kopumā.
 • Zodiaka zīmes (kas saistītas ar četrām stihijām) vai citi jums svarīgi simboli.
 • Minimālistiska bezdelīga vai cits putns, kas sēž uz vada/zara. Papildus populārām idejām var paust arī jūrnieku folkloru.
 • Melnas panteras siluets – mežonīgs spēks, nesavaldāmība, ātrums un zibenīgi refleksi.
 • Nāvējošs un nepielūdzams skorpions, kas sastāv no ģeometriskām figūrām, kas uzklātas punktu veidā. Šis tuksneša dzīvnieks simbolizē aizsardzību, veiklību, transformāciju un atdzimšanu.Jūs varat arī kombinēt dažādus elementus, lai radītu unikālu skici. Piemēram, var sasniegt interesantu rezultātu, apvienojot ģeometriskas figūras ar dzīvniekiem vai augiem. Var izmantot dažādus šriftus, uzklājot noteiktu frāzi/spārnotu teicienu.

Handpoke tetovējumi var būt skaisti, zīmīgi un būtiski mākslas darbi uz jūsu ķermeņa. Ja visu dara uzmanīgi un pārdomāti, šāda ķermeņa māksla ir absolūti droša. Izteiksmīgs raksturs, autentiskums un unikāla pieredze padara handpoke par iecienītu uzklāšanas veidu daudziem cilvēkiem visā pasaulē. Kaut arī pati prakse aizņem daudz laika, to bieži izvēlas kā iespēju saņemt unikālu rituāla pieredzi.

Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.