Blackwork
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Blackwork tetovējumu
noslēpumainā pasaule: šedevri
ārpus krāsas robežām

Blackwork – maksimāli mierīgs un minimālistisks tetovējumu stils, kas izmanto tikai melno krāsu.

Taču atšķirībā no dotwork stila tetovējumiem, šis virziens paredz, ka ar tinti tiks aizpildīts liels ķermeņa laukums. Blackwork stila darbi ir zināmi arī ar savu dziļumu un drūmo atmosfēru.

Veiksmīgs blackwork ir atkarīgs no diviem faktoriem:

  • Dziļa kompozīcijas un tās nepieciešamības izpratne.
  • Meistars ievēro līdzsvaru starp aizpildītajiem ar tinti laukumiem un negatīvo telpu.



Lai saprastu, kas raksturo šo unikālo stilu, īpatnības un tekošo ietekmi uz tetovēšanas kultūru, jāiedziļinās tā vēsturiskajā izcelsmē. Mazliet paceļosim laikā, lai sīkāk izpētītu blackwork tetovējuma saknes un tā kulturālo nozīmi.

Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu

Blackwork stila vēsture

Tetovējumi, kas tiek izpildīti tikai melnā krāsā, eksistē kopš šī mākslas veida rašanās brīža.

Ķermeņa mākslas prakse eksistē vismaz 5000 gadus. Sākotnēji melnos zīmējumus uz ādas agrīnās civilizācijas izmantoja ārstnieciskos mērķos. Ar laiku tie kļūst par dažādu tautību identitāti.

Saskaņā ar noteiktiem vēstures faktiem, pirmie blackwork tetovējumi nāk no maori cilts Franču Polinēzijā un Jaunzēlandē. Viena toņa attēli uz ķermeņa atzīmēja vietu sociālajā hierarhijā un tiem bija dziļa simbolika. Tie saistījās arī ar reliģiskajām ticībām un ideoloģijām.

Kopš tiem laikiem melno tetovējumu tradīcija gadsimtiem ilgi attīstījās un diversificējās dažādos mākslas virzienos, kamēr, beidzot, nepārtapa stilā, kuru mēs zinām šodien.

Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu

Svarīgākās īpašības

Blackwork tetovējumi ir saistīti ar cilšu ietekmi un etnisko dizainu.

Vienu laiku tie tā evolucionēja, ka mūsdienās to raksturojumi mainās, atkarībā no mākslinieka, kas tos rada, stila.

Tomēr kompozīcijām šajā stilā ir izteiksmīga un viegli atpazīstama estētika:

  • Melnas krāsas pigments tiek izmantots, lai atainoti absolūti visus elementus: tekstūras, aizkrāsojumus, līnijas, ēnu efektus.
  • Prioritāte ir līdzenas, skaidras, pārsvarā biezas līnijas.
  • Parasti attēliem nav atšķaidījuma efekta, mērenu gradientu, pelēkā nokrāsas, bet baltā krāsa netiek izmantota vispār, vai ir sastopama ļoti reti. Taču mēdz būt arī izņēmumi, kas ir tieši atkarīgs no izmantojamās tehnikas.
  • Pareiza negatīvās telpas izmantošana, rotaļa ar piesātinājumu un kontrastiem maksimālā līmenī.
  • Skicēm ir tikai divdimensiju dizains.
  • Atkārtojošies elementi: līnijas, punkti un iesvītrojums.
Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu

Apakšstili un to svarīgākās iezīmes

Blackwork stils savas ilgās pastāvēšanas laikā ir paplašinājies un piepildījies ar plašu elementu spektru.

Neskatoties uz savu vienkāršību, tas piedāvā bezgalīgas un unikālas mākslinieciskās iespējas. Šo stilu var nosaukt par atvērtu, jo katrs tetovēšanas meistars var tajā ienest kaut ko savu. Aplūkosim populārākos blakwork stila apakšstilus.

  1. Ģeometriskais
    1. Sarežģītie un vizuāli aizraujošie melno tetovējumu ģeometriskie dizaini nereti atspoguļo sakrālās ģeometrijas priekšmetus. Tie var variēties, sākot ar vienkāršiem savītiem rakstiem (nereti etniskiem un tautiskiem), beidzot ar sarežģītiem fraktāļiem, kas ir piepildīti ar dziļu simboliku. Ģeometriskiem tetovējumiem var būt ieapaļš un ornamentāls izskats. Tie nereti atkārto rakstus, kas ir raksturīgi hennas zīmējumiem. Daži cilvēki uzklāj simetriskas mandalas, kas personificē mikro un makro kosmosu budismā un hinduismā. Kopumā, simetrijai ir viena no svarīgākajām lomām šādos tetovējumos.


Šīs kontrukcijas var pielāgot jebkurai ķermeņa daļai. Tās ir estētiskas un parasti ir jēgpilnas.

Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu
  1. Darka stils
    1. Šo stilistisko blackwork apakšvirzienu iedvesmo maģijas, okultisma, gotikas, mistisku gravīru u.c. tēmas. Darka mākslai piemīt tumša un šausminoša atmosfēra, kas pēc savas dabas ir ekspresīva. Parasti dotais stils attēlo visu ezotērisko, savādo, trauksmaino, sireālo, fantastisko un pārdabisko. Interesanti, ka šādi tetovējumi ir organiski piemēroti dažādām ķermeņa daļām. Kopējie motīvi šajā stilā ir tas, ka tajā ir daudz simbolu, kas saistīti ar burvestību, klasiskiem šausmu filmu varoņiem, galvaskausiem, sikspārņiem un visu, kas izstaro tumšo auru vai var tikt klasificēts kā kaut kas okults, tumšs un gotisks.
  2. Abstraktas šļakatas un triepieni
    1. Brīvu melnu triepienu un haotisku šļakatu uzklāšana uz ķermeņa rada atsauci uz austrumu kaligrāfiju un dažiem mūsdienu mākslas virzieniem. Svarīgākā ideja – izteikt enerģijas plūsmas, laika un telpas plūstamību, kā arī spontānas kustības sajūtu. Daži meistari skiču radīšanai izmanto trafaretus, otas, palīgmateriālus un pat tintes šļakatas, lai radītu unikālu skici. Tas var būt nepieciešams, lai pilnībā iegremdētos abstraktās mākslas pieredzē.

Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu
Sieviešu blackwork
tetovējuma varianti

Pieprasītākie un izplatītākie blackwork tetovējumi sievietēm:

  • Augu raksti un ornamenti, kas atgādina hennas zīmējumus.
  • Ģeometrisks dzīvnieku attēlojums.
  • Abstrakcijas.
  • Augu kompozīcijas.
  • Mēness fāzes.
  • Līniju un punktu kombinācijas.
  • Zvaigznāji.
  • Sarežģītas ģeometriskas mandalas.
  • Minimālistiski aizpildīti laukumi.

Blackwork tetovējumu
Blackwork tetovējumu
Vīriešu blackwork
tetovējumu varianti

Vīriešu blackwork tetovējumu vidū populārākie ir sekojoši:

  • Mehāniski un tehnoloģiski elementi (zobi, rezerves daļas, elektroierīču sastāvdaļas u.c.).
  • Aizsardzības, personīgā spēka un motivācijas simboli (piemēram, skandināvu rūnas).
  • Viena toņa un aizpildīti ādas laukumi dažādā formā un ar dažādu izmēru.
  • Galvaskausi, skelets un citi gotiski motīvi.
  • Pilsētu un to būvju kontūras.
  • Jebkuras citas skices ar akcentu, ka negatīvā telpa tiks aizpildīta ar melno krāsu.



Tetovējumu pasaulē, kur stilu daudzveidība un spilgtu kompozīciju dažādība pievērš uzmanību, blackwork pārkāpj ierastās robežas. Tas atsakās no visa liekā, atstājot vietu tikai melnajai krāsai, vienkāršiem elementiem un aizpildīšanai. Šāda askētiska un vienkāršota pieeja ir tīkama daudziem tetovēšanas entuziastiem visā pasaulē. Un ar katru gadu šis stils kļūst aizvien populārāks.

Raksts patika? Lūdzu, novērtējiet.
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.