Nabas pīrsings: Sieviešu & Vīriešu. Dizains un nozīme. - VeAn Tattoo
Nabas pīrsings
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Nabas pīrsings

Nabas pīrsingu ir sarežģīti nosaukt par kaut ko neordināru vai eksotisku, jo doto ķermeņa rotājuma veidu izmanto milzīgs skaits daiļā dzimuma pārstāvju.

Tomēr par šo procedūru ir daudz jautājumu, šaubu un mītu. Šajā rakstā mēs mēģināsim atklāt šo tēmu sīkāk.

Nabas pīrsings
Nabas pīrsings

Nabas caurduršanas
vēsture

Daudzi cilvēki nabas pīrsingu, kā ķermeņa mākslas veidu, uzskata par kaut ko jaunu, citi otrādi apgalvo, ka nabas caurduršanu veic jau tūkstošiem gadu.

Kuram tad ir taisnība? Protams, ir sarežģīti nosaukt datumu vai laikmetu, kad cilvēki sāka caurdurt nabu, bet ir skaidri zināms, ka jau senie ēģiptieši ir praktizējuši doto procedūru. Tiesa viņi to darīja ne ar estētisku mērķi, viņiem tā bija atšķirības zīme, kas demonstrēja īpašu stāvokli, tas nebija rotājums. Durt nabu skaistuma masveidā sāka tad, kad modē ienāca sieviešu bikini. Morāle ļāva sievietēm vairāk atkailināties, ko izmantoja daudzas populāras aktrises, dziedātājas un modeles. Dabiski viņu fani uzķēra “jaunumu” un nabas caurduršana kļuva par modernu un populāru trendu. Mūsdienās nabas pīrsings jau nav kaut kas šokējošs vai unikāls, popularitātes ziņā tas piekāpjas tikai ausu pīrsingam. Var droši paziņot, ka nabas pīrsings skaistuma un individualitātes izcelšanai ir samērā jauna parādība. Lai gan pašai procedūrai ir desmitiem tūkstošu gadu.

Nabas pīrsings
Nabas pīrsings
Nabas pīrsings

Nabas pīrsings -
pretindikācijas

Lai gan nabas pīrsinga procedūra ir vienkārša, tā ir ļoti atbildīga, jo pieprasa pietiekamas zināšamas, meistarību, sterilu telpu, speciālus instrumentus un ārsta piekrišanu.

Skaistas un seksuālas nabas vietā jūs varat saņemt nopietnas problēmas ar veselību. Mēs viennozīmīgi neiesakām veikt duršanu pašiem vai uzticēt savu ķermeni un veselību draugiem vai paziņām. Nabas caurduršana nav dārgs pakalpojums, tāpēc būtu ļoti muļķīgi pakļaut sevi riskam. Uzticiet savu ķermeni tikai profesionālas meistaram, kurš zina priekšmetu, kuram ir pieredze un klientu atsauksmes. Pat šajā gadījumā ir svarīgi atcerēties, ka jebkurš pīrsinga meistars, kaut arī ar noteiktām medicīnas zināšanām, nav ārsts, un, vēl jo vairāk viņam nav informācijas par jūsu veselību. Pirmais, kas jums jādara – jākonsultējas ar savu ārstu un, saņemot viņa piekrišanu – rūpīgi izvēlēties, kur un pie kā tiks veikta nabas caurduršana. Aizmirstiet par vēdera pīrsingu, ja jums ir sekojošas slimības:

 • Hepatīts.
 • Pankreatīts.
 • HIV.
 • Gastrīts saasinātā fāzē.
 • Reimatisms.
 • Cukura diabēts.
 • Asins infekcijas vai recēšanas traucējumi.
 • Hroniskas ādas slimības.
Nabas pīrsings
Nabas pīrsings

Kur vislabāk uztaisīt
nabas pīrsingu?

Pīrsingu jāveic tikai pie kvalificēta speciālista speciāli aprīkotā un organizētā vietā.

Pīrsinga saloni, tetovēšanas, saloni, skaistuma saloni – lūk, kur jāgriežas pēc šī pakalpojuma. Ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka izvēlētā vieta atbilst visiem svarīgiem kritērijiem – tā ir sterila, tīra, aprīkota, visi izejmateriāli ir vienreizēji un kvalitatīvi, meistars strādā maskā un cimdos, viņam ir pieredze, rekomendācijas un klientu atsauksmes, kas pierāda profesionalitāti.

Nabas pīrsings
Nabas pīrsings
Nabas pīrsings
Nabas kopšana
pēc pīrsinga

Lai izvairītos no problēmām ar veselību un priecētu apkārtējos vīriešus ar savu skaistumu, nepietiek uztaisīt pīrsingu pie profesionāla meistara.

Tā ir tikai puse no ceļa. Otra un ne mazāk svarīga daļa – ievērot visus nepieciešamos noteikumus dzīšanas laikā, jo var visu sabojāt. Dzīšanas laiks visiem ir dažāds, atsevišķos gadījumos tie var būt pat vairāki mēneši. Taču, ja visu dara pareizi, biežāk tas ir mēnesis. Kopšanas procedūra nav sarežģīta un ietver trīs svarīgākos punktus:

 1. Personīgā higiēnas ievērošana.
  1. Papildus elementārai ķermeņa kopšanai, centieties izslēgt vannu uz 2-3 nedēļām. Tikai silta duša. No mazgāšanas līdzekļiem tikai antibakteriālas ziepes. Aiztikt nabu vai rotājumu tikai sterilos cimdos vai ar rokām, kas apstrādātas ar speciālu šķīdumu. Rotājumam vienmēr jābūt tīram.
 2. Brūces apstrāde.
  1. Kopšanas noteikumus jums detalizēti izskaidros meistars, kā arī ieteiks pārbaudītus kopšanas līdzekļus un izsniegs speciālu brošūru ar visām rekomendācijām gadījumā, ja jūs kaut ko aizmirsīsiet.
 3. Pareizs apģērbs.
  1. Apģērbam jābūt tīram, vieglam un brīvam, tas nedrīkst spiest vai berzēm dzīšanas zonu. Priekšrocība ir dabīgiem audumiem.
Nabas pīrsings
Nabas pīrsings
Iespējamās sekas
pēc caurduršanas

Dažas daiļā dzimuma pārstāves dažreiz sastopas ar nepatīkamām nabas pīrsinga sekām.

Pat gadījumos, kad pīrsings tika labi kopts dzīšanas laikā, bet caurduršanu veicis labākais meistars pilsētā. Diemžēl, no tā neviens nav pasargāts.

Izplatītākais – nepatīkamas vai sāpīgas sajūtas nabas apvidū, gan rotājumam saskaroties ar ķermeni, gan mierīgā stāvoklī. Tas notiek tāpēc, ka pat sadzijusi brūce pirmajā laikā ir pietiekami jūtīga. Ar laiku dūriena kanāls kļūs raupjāks un nepatīkamās sajūtas izzudīs, ja vien tās nav saistītas ar netīrumiem un iekaisumu.

Spēcīgs iekaisums. Šeit uzreiz jāmeklē kļūda – problēmas ar veselību, neatbilstoša higiēna, nepareizs rotājums, vai caurduršanas procedūra veikta ar rupjām kļūdām.

Retāk sastopama atgrūšana. Tas visbiežāk gadās, ja ir nepareizi izvēlēts rotājums – nepietiekami dziļš dūriens, slikta izstrādājuma kvalitāte vai nepiemērota forma un izmērs. Vēlamies pievērst uzmanību tam, ka tas notiek ļoti reti, bet no tā neviens nav pasargāts. Ja jums ir radušās problēmas, obligāti konsultējieties ar speciālistu.

Nabas pīrsings
Nabas pīrsings
Nabas pīrsings
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.