Auss pīrsingi: Sieviešu & Vīriešu. Dizains un nozīme. - VeAn Tattoo
Auss pīrsingi
5 akcijas piedāvājumi
no VeAn Tattoo!
Saņem SAVU atlaidi!

Auss pīrsingi

Auss pīrsingi ir slavenākais ķermeņa modifikācijas veids, kuram, tāpat kā pašam pīrsinga pakalpojumam, ir savi veidi.

Izplatītākais auss pīrsingu veids – auss ļipiņas caurduršana, kas tiek veikta jebkurā salonā, to ir viegli realizēt arī mājas apstākļos. Auss gliemežnīcas caurduršanai ir daudz veidi, mūsdienās ir aptuveni 34 šī pakalpojuma veidi, kas atšķiras ar auskariem un atrašanās vietu.

Šajā rakstā mēs aplūkosim populārākos auss gliemežnīcas caurduršanas veidus.

 1. Auss ļipiņas caurduršanas.
  1. Ļipiņa ir mīkstākā auss daļa, kas padara tās caurduršanu par pašu vienkāršāko. Šis pīrsinga veids dzīst pietiekami ātri, ja tiek pareizi kopts.
 2. Hēlikss.
  1. Tiek veikta skrimšļa caurduršana, pareizāk tā augšējās daļas caurduršana. Tā kā skrimšļos nav nervu, caurduršanas process ir praktiski nejūtams.
 3. Anti hēlikss.
  1. Tiek veikta dubulta augšējās auss gliemežnīcas daļas caurduršana. Vēl viens šī dūriena nosaukums ir “snug pīrsings”.
 4. Augšējais hēlikss.
  1. Šis pīrsinga veids arī tiek izpildīts uz skrimšļa (augšējās daļas), turklāt caurduršana tiek veikta praktiski pie galvas. Duršanas procedūra ir pietiekami sarežģīta, tāpēc augšējais hēlikss ir sastopams ne tik bieži, kā citi auss modifikācijas veidi.
Auss pīrsingi
Auss pīrsingi
 1. Daith.
  1. Tiek uzskatīts par vienu no sarežģītākajiem auss duršanas veidiem. Saskaņā ar Indijas mācību, šis dūriens ir asinsvada aizsardzība. Lai realizētu šo pīrsinga veidu, tiek sagatavota speciāla adata, kura tiks galā ar vidējā skrimšļa caurduršanu. Ļoti svarīgs faktors, kas liecina par Daith pīrsinga kvalitāti, ir rotājums, precīzāk, tā izvietojums. Ir svarīgi, lai auskars pilnībā aizsegtu dūriena vietu, ja dūriena vieta ir redzama, pīrsings ir veikts nekvalitatīvi.
 2. Tragus.
  1. Citiem vārdiem sakot auss paugura caurduršana. Neskatoties uz to, ka tiek caurdurts skrimslis, tragus tiek uzskatīts par sāpīgu dūrienu.
 3. Antitragus.
  1. Tiek caurdurta auss apakšējā daļa (gliemežnīca). Vēl auskaru var izvietot izliektajā gliemežnīcas skrimslī.
 4. Industrial.
  1. Divu, dažreiz trīs, dūrienu veikšana auss gliemežnīcā. Šie dūrieni tiek savienoti ar stieni. Parasti punkti tiek izdurti paralēli, lai gan dažreiz ir sastopami dūrieni, kur otrais punkts atrodas mazliet augstāk par pirmo.
 5. Rook pīrsings.
  1. Atgādina antitragusu, atšķirība ir tikai mazākās prasībās attiecībā uz rotājuma uzstādīšanu. Auskars tiek izvietots virs auss paugura, auss gliemežnīcā.
 6. Fallout pīrsings.
  1. Ar savu izpildījumu atgādina “industrial”, tiek veikti vairāki paralēli dūrieni, rotājumi ir riņķi. Riņķi tiek piemeklēti ar vienādu diametru.
Auss pīrsingi

Auss pīrsingu
dzīšanas ilgums

Pieaugušajiem un bērniem ir dažāds pīrsinga dzīšanas laiks.

Bērniem audu reģenerācijas ātrums ir daudz ātrāks, nekā pieaugušam organismam. Tāpēc zemāk tiks atainots jauna organisma dzīšanas piemērs, pēc septiņpadsmit gadiem.

 • Pilnīga ļipiņas sadzīšana notiek divu-četru nedēļu laikā.
 • Hēliksa dūriens sadzīst astoņu-desmit nedēļu laikā.
 • Augšējā hēliksa un antihēliksa dūrieni dzīst aptuveni sešas-astoņas nedēļas.
 • Daith dzīst līdz divpadsmit nedēļām.
 • Industrial līdz pilnīgai sadzīšanai nepieciešams līdz desmit nedēļām.
 • Tādi pīrsinga veidi, kā tragus, antitragus dzīst no sešām līdz divpadsmit nedēļām.Ja Jūs noņemsiet auskaru, caurdurtā vieta aizvilksies ļoti ātri. Ja pīrsings aizaug, nākošo dūrienu nedrīkst veikt tajā pašā vietā, nepieciešama maza novirze.

Auss pīrsingi
Auss pīrsingi
Auss pīrsingi

Dūriena vietas kopšana

Lai auss labi sadzītu un dūriena vieta neiekaistu, nepieciešams noteikta laika garumā kopt caurdurto vietu.

Apstrādei izmantojiet tikai maigus antiseptiskus līdzekļus. Ļoti uzmanīgiem jābūt ar spirta antiseptiskajiem līdzekļiem, jo tie var sausināt ādu, kas palielinās dūriena dzīšanas laiku. Vislabāk apstrādei izvēlēties Hlorheksidīnu, vēlāk dūrienu ir noderīgi ieziest ar Bepanten ziedi vai “Glābēju”.

 • Galvas mazgāšanas laikā, pirmo trīs nedēļas laikā, iepriekš ieziediet pīrsingu ar taukainu ziedi reģenerācijai.
 • Vairākas reizes diennaktī pīrsings jāapstrādā ar antiseptisku līdzekli un jāpagroza auskars. Tas ir nepieciešams, lai izvairītos no iekaisumiem, kā arī lai rotājums neieaugtu ādā.
 • Ja dūriena vietā parādās mezgli vai apsārtums, pīrsings jāizskalo ar ūdeņraža pārskābi.Dzīšanas procesā dūriena vietā par būt nieze, tā ir normāla parādība, galvenais ir nekasīt pīrsingu.

Auss pīrsingi
Auss pīrsingi

Ko darīt pūšanas gadījumā?

Pēc pīrsinga veikšanas, pirmajā diennaktī caurdurtajā vietā var būt tūska.

Tūsku nevajag aiztikt, parasti tā pāriet jau otrajā diennaktī. Ja tūska nepāriet vairāku dienu laikā, bet tikai pieaug, tātad ir sācies pūšanas process. Šajā gadījumā pīrsingu rūpīgi jāapstrādā ar antiseptisku līdzekli. Lai caurdurtajā vietā neveidotos mezgli, katru dienu jāmasē audi ar vieglām kustībām. Ja ir parādījušies vairāki mezgli, jāvēršas pie speciālista.

Lai netraucētu asinsriti, nav ieteicams gulēt uz pīrsinga puses.

Jāatzīmē arī tas, ka pūšanu var izraisīt tas, ka organisms atgrūž rotājumu. Visdrīzāk jums Jums vienkārši neder rotājuma sakausējums. Šajā gadījumā auskaru var nomainīt uz cita sakausējuma rotājumu. Jau auskara nomaiņa nepalīdz, dūriens struto un sāp, rotājumu vislabāk utilizēt.

Auss pīrsingi
Auss pīrsingi
Auss pīrsingi
Auss caurduršana
ar adatu

Meistars veic duršanu, izmantojot speciālu skavu un vienreizēju katetru.

Procedūra tiek veikta sterilos apstākļos, ar rūpīgi dezinficētiem instrumentiem. Visi vienreizējas izmantošanas instrumenti tiek atvērti un apstrādāti Jūsu klātbūtnē. Meistars veic procedūru cimdos, kuri arī tiek mainīti pēc katra klienta.

Dūriena vieta tiek rūpīgi apstrādāta. Pēc auskara ievietošanas, dūriena vieta tiek atkārtoti apstrādāta ar antiseptisku preparātu.

Ausu pīrsings jau sen ir kolosāli populārs. Turklāt, ne tikai sieviešu, bet arī vīriešu vidū. Ir svarīgi saprast, ka pat vienkāršai auss ļipiņas caurduršanai ir nepieciešamas īpašas zināšanas, prasmes un pieredze. Tāpēc nav vērts riskēt ar savu veselību un patstāvīgi veikt caurduršanas procedūru. Vērsieties pie pieredzējuša, pārbaudīta speciālista un izbaudiet kvalitatīvi izpildītu pīrsingu.

Auss pīrsingi
Uzmanību! Uzmanību! Raksts ir žurnālistu rakstīts un tam ir informatīvs raksturs. Visi attēli ir ilustratīvi un tika atlasīti, lai vizuāli papildinātu teksta materiālu. Ja esat atradis kļūdu vai nepiekrītat satura informācijai, lūdzu, informējiet mūs pa e-pastu [email protected]
SAZINĀTIES AR MUMS

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pārlūkošanas pieredzi, rādītu personalizētu reklāmu vai saturu, kā arī analizētu mūsu trafiku. Nospiežot „Pieņemt“, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.